Flash
Expo riva január 2017


PUMA v štýle Karibiku 

Cedella Marley.jpg

Módna návrhárka Cedella Marley je po Alexandrovi McQueenovi, Sergiovi Rossim či Husseinovi Chalayanovi ďalšou z osobností módy, ktoré nadviazali spoluprácu so športovo lifestylovou značkou PUMA. Tentoraz nejde o limitovanú kolekciu, ale návrh športového oblečenia jamajského národného tímu na budúcoročné olympijské hry v Londýne.

 

Nové modely oblečenia budú nosiť všetci členovia atletického tímu, vrátane trojnásobného olympijského víťaza a najrýchlejšieho muža planéty Usaina Bolta. Sám jamajský šprintér voľbu návrhárky podporil a vyjadril sa, že si nevie predstaviť povolanejšieho človeka na túto zákazku, ako dcéru kráľa reggae.

Na tvorbu kolekcie budú použité hi-tech materiály a jednotlivé kusy oblečenia špeciálne pre atlétov sú navrhnuté tak, aby umocnili špičkovú výkonnosť povestných jamajských hviezd. Cedella Marley sa pri unikátnych dizajnoch nechala inšpirovať živými farbami a vzormi z Jamajky, rovnako ako svojimi africkými koreňmi. Návrhárka je presvedčená, že originálne atletické oblečenie vzbudí pozornosť celého sveta, ktorý bude s napätím sledovať, či sa Boltovi na OH 2012 v Londýne podarí prekonať svoje vlastné svetové rekordy v oboch kráľovských bežeckých disciplínach na 100 a 200 metrov.

Kolekcie Cedelly Marley sa predávajú v obchodných domoch po celých Spojených štátoch. Jej módna značka Catch A Fire, pomenovaná podľa prvého albumu jej otca Boba Marleyho, debutovala v roku 2001 a predstavila oblečenie v bohémskom štýle, charakterizované výraznými farbami a potlačami. Ako sama priznala, vytvorenie olympijského oblečenia pre národný tím považuje za obrovskú česť a projekt, o ktorom sa jej ani nesnívalo.

Partnerstvo PUMY s Cedellou Marley, najstaršou dcérou slávnej jamajskej dynastie, ešte viac podčiarkuje a upevňuje vzťah značky ku karibskému národu s bohatým kultúrnym dedičstvom, celosvetovým vplyvom v hudbe i atletike.

 

TS 2media cz, Zuzana Kanisová

Foto 2media.cz

_DSC0180.jpg_DSC9809   2.jpgJamajský rekordér Usain Bolt

 

 

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly