Flash
Expo riva január 2017


Oslovil vás už robot? 

Robot Advee

Zaujať a prilákať zákazníka do predajne, jedným slovom dať o sebe vedieť. To je nepochybne cieľom každého majiteľa prevádzky, aby v spleti konkurencie v obchodných centrách lepšie predal svoju kolekciu. Každý pritom využíva rôzne marketingové „ťahy" - rozdáva letáky, dáva bonusy, ponúka špeciálne nočné nákupy pre registrovaných klientov, zákaznícke karty, LCD obrazovky vo výklade i v predajni... A čo by ste povedali na robota, ktorý sa prihovára kupujúcim? 

 

Reč je o novom mimoriadne účinnom reklamnom médiu, ktorým je robot Advee. Výrobcom tejto novinky je česká spoločnosť Bender Robotics, s.r.o. , ktorá za ňu získala rad ocenení v súťaži POPAI Awards 2010, hlavnú cenu v kategórii noviniek a vyspelých technológií a ceny za materiálovú a technickú inováciu a za kreativitu. V súčasnosti sú vyrobené dva prototypy Advee, koncom roka sa spustí výroba a ak budú pozitívne ohlasy klientov, v budúcom roku sa rozšíri. „Advee je úplne nové reklamné médium, svojím luxusným vzhľadom, autonómnym pohybom a vtipnými komentármi upúta pozornosť každého zákazníka a zapôsobí na neho hlbokým dojmom", hovorí Marek Beneš z Bender Robotics, s.r.o. a dodáva:  „Jeho využitie vidíme najmä na eventoch, kongresoch, konferenciách či výstavách." Advee pôsobí ako živý tvor, zákazníkovi sa prihovorí a vedie s ním vtipné dialógy. Komunikácia s ním je atraktívna pre akúkoľvek cieľovú skupinu. Disponuje zásobou stoviek predtlačených farebných letákov s aktuálnymi reklamnými informáciami, ktoré môže vytlačiť. Bratislavskí zákazníci sa s robotom Adveem mohli stretnúť napríklad počas prezentácie spoločnosti Mercedes v obchodnom centre Aupark. Samozrejme, najväčší úspech mal u najmladšej generácie, ale určite vyvolal veľký záujem aj zrelších zákazníkov. Nás zaujímalo, či by prezentácia hovoriacim robotom prilákala zákazníkov aj do predajní s módnym tovarom. „Nepochybne áno. Zvyčajne každý, kto príde do OC má predstavu, čo si potrebuje kúpiť, ale to ešte neznamená, že má vybranú aj predajňu. Ak však stretnete Advee, jednoznačne vám v interakcii objasní, čo by bolo pre vás najlepšie alebo aká kampaň v ktorej predajni prebieha. Navyše vám zábavným  kvízom umožní lepšie sa zoznámiť so značkou. Súčasťou kvízu je spravidla aj jeho úspešné zvládnutie, Advee vám potvrdí, že ste ho absolvovali. Dokladom môže byť kupón na zľavu alebo reklama na uvedenie novej kampane. Som presvedčený, že pre zákazníka je takáto prezentácia viac, ako keby mu nejaká hosteska venovala leták" poznamenáva M. Beneš. Cenu prenájmu reklamného robota Advee sme sa nedozvedeli, ale boli sme ubezpečení, že je porovnateľná s inými marketingovými nástrojmi.

Stretnutie s robotom Advee na konferencii Retail Con v Bratislave sme zvládli úspešne, porozprávali sme sa, aj kvíz sme uhádli... Advee si síce naše stretnutie asi pamätať nebude, my však určite radi „oprášime" starú známosť v niektorých z obchodných centier či už na Slovensku alebo v Čechách.

 

Sich, Foto: Bender Robotics

 

 

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly