Flash
Expo riva január 2017


Pred oltárom klasika aj experiment 

Rami al Ali

V určitom okamihu života majú ženy rovnaký sen. Snívajú o svadbe a o šatách na tento výnimočný deň. Musia to byť šaty, v ktorých sa každá bude cítiť ako najkrajšia žena na svete. Dizajnéri usilovne kreujú najnovšie trendy a snažia sa vytvoriť tvar, ktorý bude lichotiť každej. Podľa španielskeho veľtrhu CIBELES MADRID NOVIAS v budúcom roku nás čaká sezóna plná kontrastov.

 

Španielski návrhári urobili široký záber a navrhli rôzne formy, od jednoduchých klasických šiat až po najmodernejšie štýly. V zásade sa však svadobné róby poberú dvomi smermi. Jedným v duchu klasiky a druhým, experimentálnym vo farbách aj tvaroch. Dôležitosť sa bude klásť na všestrannosť. Pre možnosť opätovného použitia samostatných častí budú šaty vhodné aj na iné spoločenské príležitosti.

Na ,,novú" nevestu čakajú objemové efekty a jemné textílie. Priam architektonické návrhy sa budú pohrávať s objemom a dosiahnu tak nezvyčajný efekt a vzhľad moderne pôsobiacich modelov. Ďalšie trendy sa budú niesť v odvážnom duchu. Najmä v prístupe k farbe. Objavia sa nové netradičné farby, napríklad čierna a šedá, i farby doplnkov môžu byť rôzne. Napríklad v odtieňoch modrej, zelenej a červenej. Popri týchto šatách sa kontrastne objavia aj romantické a tradičné kreácie vo farbe slonovinovej kosti a bielej. Dominantnými materiálmi budú hodváb, tyl, mikádo, satén, mušelín a organza, obohatená Swarovského aplikáciami. Taktiež nebudú chýbať ručné výšivky a stuhy.

Vyzerá to tak, že v budúcom roku si prídu na svoje všetky vydajachtivé slečny. V deň svadby, na ten veľký sviatok, budú najkrajšími ženami nielen nevesty v „bielej klasike," ale aj originálnejšie a odvážnejšie devy.

Ana TorresAna TorresCintya VilaFranco QuintasIsabel ZapardiezSarliTony_WardAna TorresAna TorresAna TorresAna TorresAna TorresAna TorresAna TorresCintya VilaCintya VilaCintya Vila5.jpgCintya VilaCintya VilaFranco QuintansFranco Quintans.jpgHannibal LagunaHannibal LagunaHannibal LagunaIsabel ZapardiezVictorioIsabel Zapardiez

 

Malá svadba

Prvé sväté prijímanie so svadbou úzko súvisí, veď nie nadarmo sa mu hovorí  ,,malá svadba".  A tomu sa prispôsobujú aj módne trendy, ktoré sa neustále menia. Prvý pohľad na rok 2012 ukazuje dva odlišné štýly. Na jednej strane  v oblečení na sväté prijímanie rovnako ako na svadbu prevláda klasika a šaty z jemných materiálov. Prevažujú veľké objemy, polovičné rukávy, mašle a čipky. Na druhej strane prichádza nová vlna trendov s dávkou odvahy, inovatívnych strihov, v ktorých nechýbajú ani živé a hravé farby. Žiadna fádnosť. U chlapcov naďalej pretrváva klasika s miernym nádychom námorníckeho štýlu. Popularitu získavajú aj rôzne formálne odevy, ako košele či elegantné nohavice kombinované so športovými bundami, opäť zamerané na všestrannosť a možnosť opätovného použitia. Ani tu netreba zabúdať na doplnky. Rukavice, topánky, brošne, medailóny a ozdoby sú dôležitými detailmi.

Agatha Ruiz de la PradaAgatha Ruiz de la PradaBarcarolaBarcarolaBarcarolaCintya VilaMiquel Suay Comunion_001.jpgMiquel Suay Comunion_005.jpg

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly