Flash
Styl a Kabo 2019 - február


Vienna Fashion Night 

Na júnovom podujatí Vienna Fashion Night na známej viedenskej ulici Graben prezentovala voľnočasová platforma mycentrope.com po prvý raz módnu šou špičkových dizajnérov z regiónu Centrope. My sme boli pri tom...

 

 

Etablované dizajnérske hviezdy, ale aj sľubní nováčikovia z regiónu štyroch krajín Centrope - Česka, Maďarska, Slovenska a Rakúska prezentovali nespútanú a kreatívnu módu. Slovensko reprezentovali svojimi originálnymi návrhmi Lenka Sršňová, Izabela Komjati a Andrea Martiny. Viacero medzinárodných úspechov má za sebou Hana Havelková, ktorá spolu s  Tatianou  Kovaříkovou a Zuzanou Veselou tvorili reprezentačnú „trojku" z Čiech.  Ideálnym pozadím projektu bola aj charitatívna zbierka pre UNICEF vo forme výnosu z predaja nákupných tašiek Charity Bags. Predávali sa po päť eur v približne stovke módnych butikov či obchodných domov, ktoré sa zúčastnili na Vienna Fashion Night a počas akcie ponúkali až do 22. hodiny špeciálne zľavy, šampanské, ale aj modely z limitovaných aktuálnych kolekcií. Vďaka tejto akcii mohli organizátori odovzdať detskému fondu šek na 15 000 eur.

Na výstave sme oslovili Dr. Andreasa Hopfa zo spoločnosti  Central Danube GmbH,Hopf Andreas, Dr.

ktorá stojí za projektom mycentrope.com. Ide o novú webovú službu -  projekt štyroch krajín regiónu Centropa. Obsah stránky je spracovaný v origináli v krajine pôvodu a na webovej stránke sú informácie zobrazované v nemeckom, slovenskom, českom a maďarskom jazyku.

 

Čo je zmyslom a hlavnou náplňou mycentrope.com?

Región Centropa, v ktorom žije 15 miliónov obyvateľov, sa stále viac a viac prepája. Na jeseň 2010 vzniklo médium - mycentrope.com,  ktoré zodpovedá potrebám tohto životného priestoru a jednoznačne prezentuje, aké krátke sú v skutočnosti vzdialenosti v rámci týchto stredoeurópskych krajín a ako blízko sú si - a to nielen geograficky - Rakúsko, Slovensko, Česko a Maďarsko.  Stránka mycentrope.com chce sprostredkovať práve tento „zážitok bez hraníc," vrátane všetkých dôležitých informácií o trávení voľného času aj s filtrom pre špecifické záujmy používateľov. Okrem toho sú na www.mycentrope.com neustále napínavé hry s možnosťami výhier a exkluzívne turistické zájazdy, ktoré sa dajú rezervovať len cez www.mycentrope.com."

Ako vznikla myšlienka zorganizovať prehliadku?

„Móda je dôležitou témou voľného času a mycentrope.com je o trávení voľného času v tomto regióne. Oslovili sme teda dizajnérov spomínaných štyroch štátov a z pôvodnej „mycentrope fashion show" vznikla Vienna Fashion Night."

 

Majú naši dizajnéri šancu zúčastniť sa podobnej akcie v budúcnosti?

„Už dnes môžem potvrdiť, že aj budúci rok si toto skvelé podujatie zopakujeme. Slovenskí i českí dizajnéri sa môžu prostredníctvom www.mycentrope.com prihlásiť a tí s najkreatívnejšími návrhmi dostanú šancu prezentovať svoje modely opäť v centre Viedne."  

 

Viedeň/Silvia Chmelárová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly