Flash
styl august 2019


Zaostrené na shopping centrá... a nielen na ne 

V rubrike POSTREHY sme vám už priblížili mnohé konkrétne obchodné centrá, informovali o vzťahu kamenný verzus internetový obchod, priniesli štatistiky najdrahších nákupných ulíc sveta...Tentoraz sa naše štatistiky zameriavajú na slovenský a český trh. Dozviete sa kde a koľko obchodných centier „stojí", alebo sa chystá v dohľadnej dobe vybudovať, ako je to u nás s outletmi, ktoré prežili a ktoré sa len chystajú „žiť". 

Aké sú nákupné zvyklosti českých a slovenských zákazníkov, kam chodia míňať svoje výplaty? Aj na túto otázku dostanete odpoveď, možno aj podrobnejšiu, ako ste dúfali. Na shopping centrá sa  pozrieme aj tzv. z druhého brehu a hoci slávia jubilejné 80. výročie , nie je dôvod k oslave. Aspoň to tvrdí Milan Štefanec z občianskeho združenia Nesehnutí a je celkom možné, že po prečítaní jeho argumentov s ním budete  plne súhlasiť. 

Informácie na týchto stranách vám prinášame aj v rámci našej spolupráce s českým vydavateľstvom Centers Publishing, s.r.o., ktoré bolo organizátorom odbornej konferencie Retail Con konanej v Prahe a Bratislave. Práve účasť našej redakcie na bratislavskom mítingu nám pootvorila „bránu" k zaujímavým informáciám, ktoré sme mali šancu vstrebať za niekoľko hodín. Veď posúďte sami...

 

Pripravila a redakčne spracovala Silvia Chmelárová 

 

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly