Flash
STYL - august 2018

Čierna je istota 

Hannibal Laguna

Trendy pánskej módy odkazujú stručne: sme len odrazom súčasného životného štýlu. Podstatná je však kvalita inovovaných materiálov a novodobého konfekčného spracovania, ktoré najmä pánsku módu posúvajú do nových dimenzií. Pánska móda neplytvá ozdobnosťou ani bohatou farebnou paletou. Živšie odtiene a výraznejšie vzory sa objavia predovšetkým na doplnkoch, košeliach a pletených výrobkoch. Z tohto základu vychádzajú aj trendy spoločenských odevov na slávnostné aj výnimočné príležitosti.

 

Forma spoločenského obleku vychádza z tradícií a klasiky, ktoré moderné technológie formujú do výslednej štíhlej siluety. Saká budú jednoradové na 1 - 3 gombíky, s úzkymi chlopňami, malým golierom a dvomi rozparkami v jeho zadnej časti pre väčšie pohodlie. Rovno strihané nohavice budú mať podľa nových kritérií úzku manžetu. Slávnostný ráz dodajú odevu vysoko kvalitné odľahčené materiály s podielom vlny, hodvábu, kašmíru či alpaky. Lesk je dôležitým efektom slávnostných verzií a využíva sa celoplošne v podobe listrov, šatungov, mohérov, ale aj saténov alebo ako vzorový efekt do prúžkov. Ale aj matné krepy a jemne zrnité väzbové variácie v poréznych a splývavých typoch budú žiaducimi kvalitami. Vzorových námetov nie je zase tak veľa. Pruhy v mate a lesku, klasické mini motívy a hladké kvality prevládajúce nad niťovými prúžkami.

Ani farbami spoločenské obleky nehýria. Čierna je istota, antracitová má výhody všestranného uplatnenia, tmavá modrá je módna, striebristá, béžová, ale aj smotanová sú tiež vhodnými odtieňmi pre túto kategóriu odevov, najmä v letných mesiacoch.

Košeľa bude mať klasickú štíhlu formu, farbu, ktorá je v súlade  s oblekom a ďalšími doplnkami. Nevylučujú sa ani kontrastné variácie, hodvábne kravaty môžu mať  klasický eternelový vzor, klubové pruhy, zaujímavú potlač a vždy nádherný lesk. Nesmú pôsobiť tvrdo a vulgárne. Kto siahne po klasických bielo-čiernych variáciách, zrejme nič nepokazí. Je to napokon aj jedna z verzií, na ktorú vsadila mladá a avantgardná móda. Nemôžeme zabudnúť ani na dvojradovo zapínané verzie oblekov, ktoré sú teraz tak trochu na pokraji módneho záujmu. Na slávnostné príležitosti sa však veľmi dobre hodia.

DielmarNardelliDevota_Lomba_NE11-HannibalLaguna_004.jpgHannibalLagunaRenato BalestraCarlo Pignatelli-

 

Svadba je mimoriadna životná udalosť

Ako pre koho, ale keď sa muž rozhodne pre tento závažný životný krok, okrem „chomúta" si rád oblečie aj patričný, nadmieru slávnostný oblek. Tu je voľba trochu voľnejšia a trendy nie príliš záväzné. Je možné zvoliť prísnu klasiku v podobe žaketu, smokingu alebo fraku v čiernej alebo svetlej - striebristej farbe, šedomodrej, bielej, smotanovej aj béžovej alebo vo farbe korešpondujúcej s róbou nevesty. Trendy ponúkajú rad ďalších alternatív.

Oblek vychádza zo súčasnej neoklasiky a má jej charakteristické prvky. Voľba materiálov však stavia túto kategóriu do nového svetla - prepožičiava jej vznešený ráz. Často sa využíva efekt matu a lesku, niekedy sa lesklá plocha použije len na chlopne alebo golier. Saká môžu využiť možnosť zväčšených dimenzií niektorých partií alebo predĺženú dĺžku. Jednou z možností je úzky šálový golier alebo stojačik. Slávnostný charakter obleku dodajú aj vesty z rovnakého materiálu ako oblek, s hodvábnou výšivkou, žakárovým vzorom alebo potlačené. Z doplnkov sú stále žiadané viazanky s veľkým netradične viazaným uzlom.

Všeobecne platí, že trendovým vzhľadom, kvalitou materiálu a kvalitou spracovania svadbu „unesie" každý ženích, i keď nie vždy mu to vyjde na prvý raz.

Hannibal LagunaDevota_LombaNE11-Devota_Lomba_001.jpgNE11-Devota_Lomba_005.jpgNE11-HannibalLaguna_019~0.jpg

 

D Club, Praha

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly