Flash
Styl a Kabo 2019 - február


Pripravme sa na explóziu farieb 

Luli Fama

Farba, farba, samá farba - to je to prvoradé v trendoch plážového oblečenia na rok 2012.  Tohtoročná plážová sezóna už dosť naznačila, ale naozajstná explózia krásnych optimistických farieb a fantazijných potlačí sa ešte len chystá. Tie budú dominovať nad tvarmi, ktoré naozaj nič nového neprinášajú. No aký tvar by sa ešte dal vymyslieť na takom malom kúsku odevu?

 

Tak ako odevné trendy,  aj trendy plaviek a opaľovačiek sa inšpirujú v nedávnej minulosti. Hitom sú päťdesiate a šesťdesiate roky minulého storočia a potom sedemdesiate roky. Inšpirácie módou päťdesiatych rokov nesú v sebe silný nádych nostalgie a sú rozoznateľné na prvý pohľad. Spodný diel má málo vykrojené nohavičky a často siahajú až do línie pásu. Starostlivo tvarované podprsenkové košíčky budú mať masívne ramienka. Neprehliadnuteľné sú predovšetkým použité materiály a ich vzory, kde najtypickejší je výrazný dvojfarebný prúžok, potom drobné káro alebo nežné kvetinové vzory, a samozrejme bodky -  to všetko v jasných, primárnych farbách.

Inšpirácie sedemdesiatymi rokmi minulého storočia prinášajú vo svojej dobe také preklínané minimalistické trojuholníkové opaľovačky, často háčkované alebo sa aspoň tváriace ako háčkované. Tu prevláda jednofarebné riešenie v sýtych letných farbách.

Fantazijné potlače ovládajú skoro polovicu ponuky plaviek a opaľovačiek na leto 2012. Plavky a opaľovačky stále viac dopĺňajú šatky, pareá, zavinovacie sukne, kaftany alebo veľké kazakové tričká. Použité materiály na prvý pohľad nevnímame, ale práve pri plážovom oblečení sú veľmi dôležité. Plavkový úplet je väčšinou vytvorený z nylonu so stále sa zvyšujúcim podielom elastanu. Kvalitné plavky sú spravidla podšité farebne neutrálnym materiálom, ktorý má ešte vyšší podiel elastanu ako vrchný materiál, čím sa dá dosiahnuť mierny efekt stiahnutia a tým aj tvarovania postavy.

Plavky a opaľovačky v retro štýle päťdesiatych rokov minulého storočia síce vyzerajú na prvý pohľad ako verné kópie originálov, ale je to len zdanie. Aj tu sú použité tie najnovšie materiály s prímesou elastanu.

 

Nina Provaan

Foto Mercedez Benz Fashion Week Berlin/Dan&Corina Lecca  a MBFW Miami/Getty Images by Frazer Harrison

Mercedes_BenzAqua Di LaraLena HoschekPoko PanoA. CheAquarella_Mercedes_Beach BunnyDieselDolores CortesLisa BlueShinvan and NareeshStrenesse BlueLena HoschekLena HoschekLaurel_

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly