Flash
Styl a Kabo 2019 - február


Magická Pitti cesta 

Výstava Pitti Uomo ve Florencii je jedna z prvních veletržních aktivit sezóny (určena pro období jaro - léto 2012). Již v půlce června otevřela své brány středověká pevnost Fortezza da Basso a zahájila tím oslavnou edici dnes už velmi tradičních veletrhů pánské módy pod souhrnným názvem Pitti Immagine Uomo. Ta byla již po osmdesáté, a tak se slavilo vlastně nepřetržitých 40 let konání tohoto veletrhu, kdy z malé výstavy v paláci rodu Medicejských, Pitti, vyrostla tato velkolepá a z profesního hlediska důležitá akce, která nemá obdoby. Je vysoce specializovaná a přitom velmi tématická.

Najdeme tady tradici, klasiku, typy oděvů pro volný čas, mladou a jeans módu, street styl, zavedené a nově objevené značky, i názory studií i návrhářů na vývoj do budoucna. Na veletrhu byla velmi živá obchodní atmosféra navzdory nepříznivým politicko-ekonomickým prognózám italské ekonomiky. Právě tato mezinárodní akce určuje módní vývoj v pánském odívání na řadu dalších sezón, jde ruku v ruce s moderním životním stylem, na kterém se přímo podílí.

Téma výstavy tentokrát byla „MAGICKÁ PITTI CESTA". Cesty a cestování provázely celou akci a vyskytovaly se v klasickém slova smyslu, ale i jako pomyslná spojnice mezi historií a budoucností, uměním, jednotlivými zeměmi a etniky, lidmi a moderními technologiemi. Pro každou cestu a příležitost je určen jiný, ale v každém případě nadčasový, příjemný a funkční oděv. Také město žilo oslavami, byly využity historické prostory a veřejná prostranství pro módní přehlídky, prezentace výrobků, hudební představení a výstavy.

Trendy se zaměřily  na klasiku, neformálnost a avantgardu - všechny směry však vychází z tradic. Klasika bude charakterizována lehkostí a přírodním vzhledem s dotykem „opotřebovanosti". Stranou všech formalit je téma s jednoduchým vzhledem pro muže, který má v oblibě námořní sporty i motorismus a rychlé tempo městského života. AVANTGARDA - avantgardní muž cílevědomě buduje svůj šatník, ve kterém se setkává vintage náboj s dokonalým krejčovským řemeslem a ruční prací.

Nové veletrhy rychle vznikají, ale mnohé také stejně rychle zanikají. Pitti si už 40 let drží stále vysokou i stoupající kvalitu a to mu slouží ke cti.

 

Florencia/D Club

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly