Flash
Expo riva január 2017


Leto tu nebude večne 

Schumacher

Hrejivé úplety patria neodmysliteľne do zimnej sezóny - teplý mäkký sveter a dlhokánsky šál. Možno práve preto sa svetre a šály objavili veľmi často na prehliadkových mólach, a nielen u výrobcov športového oblečenia.

Hrubo pletené kabátiky aj krátke bundičky so zaujímavými vzormi často dopĺňali kožušinové goliere aj manžety. Taký sveter môže byť súčasťou aj veľmi elegantného šatníka. Dlhý šál, prevažne pruhovaný, ozdobí nielen športové a elegantné, ale aj avantgardné modely. Pokračuje veľký boom pletených jednofarebných plášteniek a ponč,  ale aj klasických s fantazijnými vzormi kár alebo záplat.

 

Klasické pulóvre a vesty vo vyšších cenových kategóriách sú vyrobené z veľmi jemných úpletov, najčastejšie zo stopercentnej vlny, často aj s prímesou kašmíru. Zaujmú rafinovaným členením aj farebnými kontrastmi. Na scénu sa vracajú pulóvre s vysokými rolákovými goliermi, objavia sa vo všetkých kategóriách. Veľmi príjemné zmesi vlny a polyesteru s prímesou elastanu, obľúbené pre ľahkú údržbu, sú ideálne na dlhé pulóvrové šaty. Tieto nachádzame v dvoch základných typoch. Prvé, inšpirované 70. rokmi minulého storočia, majú jednoduchý priliehavý strih a väčšinou nemajú výrazné vzorové efekty. Naproti tomu šaty vychádzajúce z módy 80. rokov minulého storočia sú objemné, hýria farbami a vzormi. Pulóvrové šaty, vracajúce sa na výslnie po viac než dvadsiatich rokoch, majú šancu stať sa módnym hitom jesene a zimy 2011/2012.

 

Nina Provaan

Foto MBFW, Getty Images/Peter Michael Dills, Frazer Harrison

Nicole MillerNicole MillerGeneral IdeaJill StuartRena LangeRena LangeSchumacherPerry EllisCharlotte RonsonChralotte RonsonRena LangeNicole MillerRebecca Taylor

 

 

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly