Flash
Expo Riva  november 2019


Na domácej scéne vedie Styl 

Najprestížnejší a pokojne môžeme povedať najväčší veľtrh textilného, odevného a kožiarskeho priemyslu na domácej scéne je nepochybne Styl a Kabo. Tento rok jeho jarnú časť organizátori posunuli na stredu až piatok, aby sa tak prispôsobili termínu európskeho veľtrhu CPD.

Februárový Styl a Kabo na rozdiel od augustového bol pestrejší čo sa týka ponuky a počtu pavilónov. Otvorené boli takmer všetky a vystavovatelia obsadili cca 20 000m2 výstavnej plochy. Medzi 700 firmami sa vyše 60 zúčastnilo na veľtrhu po prvýkrát.

Pavilón A1 a A2 patril spodnej bielizni, plavkám a bižutérii, pavilón V už tradične textilu a odevom. Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku vstúpil do 1. ročníka veľtrh Clutex- claster technických textílií. V pavilóne C sa predstavilo 21 vystavovateľov zo štyroch krajín. V ňom sa uskutočňovali i odborné prednášky na tému, čo všetko dokáže textil. V budúcnosti by stálo za úvahu oddeliť priestor pre prednášky od výstavných stánkov, aby sa navzájom nerušili.

Svoj 2. ročník zaznamenal veľtrh Cosmetics v pavilóne G1 s novinkami v starostlivosti o pleť, vlasy a zdravý životný štýl. Vyhľadávaní boli najmä kaderníci, štylisti aj maséri, ktorí v rámci výstavy poskytovali svoje služby zdarma. Novinkou bola olejovo-soľná masáž povzbudzujúca imunitu a celkové uvoľnenie a odbúranie stresu či „horúca britva" predstavená firmou Tovares, ktorá na rozdiel od klasickej strihá vlasy za pomoci tepelného efektu (150°C). Zataví koniec vlasu a zabráni tak jeho deštrukcii.

V pavilóne S1 mal premiéru 1. medzinárodný veľtrh pre outdoorové a zimné športové vybavenie. Návštevníkov lákala atrakcia, ktorú pripravili snowbordisti na provizórnej snehovej dráhe hneď vedľa pavilónu. Svojimi skokmi na umelej prekážke ani nemuseli presviedčať, že tu si na „svoje prídu" vyznavači adrenalínových športov. Športovú atmosféru umocňovali aj módne prehliadky, ktoré „roztancovali" hip-hopoví tanečníci na prehliadkovom móle. Medzi novinkami sme objavili dámsku bundu, kde sa malým balónikom dá kedykoľvek prifúknuť, alebo naopak vypustiť vzduch z tzv. snehového pásu, ktorý slúži ako izolácia a chráni sedacie partie na studenej sedačke alebo pri jazde na lanovke.

Väčšiu plochu zabrali stánky s džínsovou módou a módou pre mladých a úplne vypredaný bol pavilón F s obuvou a koženými výrobkami. Okrem módnych prehliadok v pavilóne sa udeľovali aj ceny za TOP MODEL. Za zimnú detskú obuv si cenu odniesla firma FARE, s. r. o., a dve ceny za dámsku a pánsku spoločenskú obuv získala firma Šnobl.

Počas troch dní sa uskutočnilo 36 módnych prehliadok. Avizovaný pestrý program na otváracom večere nesklamal a prilákal známe tváre zo sveta módy, politiky, biznisu i športu. Veľký potlesk zožala prehliadka združenia pacientok s diagnózou rakovina prsníka Mamma HELP. Členky združenia predviedli originálne klobúky, ktoré si pre projekt „vieme žiť naplno" vytvorili pod vedením návrhárov Aleša a Báry Šeligovcov. Vrcholom večera bola prehliadka kolekcie španielskeho návrhára Manola Odriozola s topmodelkou Simonou Kreinovou. Druhý večer patril galavečeru a vyhláseniu výsledkov súťaže Top Styl Designer. Medzi finalistov súťaže sa tento raz prekvapujúco nedostal ani jeden návrhár zo Slovenska a víťazom sa stala česká návrhárka Zuzana Sedmidubská s kolekciou Nostalgie.

 

Sylvia Laczová, foto Veletrhy Brno

Fashion ShowFashion ShowFashion ShowFashion ShowFashion Show

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly