Flash


Styl je víc než postoj 

01_4.jpg

Tradiční a také největší kontraktační veletrh bytového textilu HEIMTEXTIL ve Frankfurtu nad Mohanem je pořádán každý rok hned na začátku ledna. Trendy letošního veletrhu, které jsou pro návštěvníky stěžejní a důležité, neboť udávají směr, kterým se budou bytové textilie v následném období ubírat, dostaly nové, velmi kreativní tvůrce.

Po dlouholeté úspěšné práci vynikajícího holandského designéra Gunnara Franka se nové koncepce ujal kolektiv z pěti renomovaných evropských ateliérů. Byl to z pochopitelných důvodů nesnadný úkol, protože Gunnara Franka si všichni odborníci vážili a jeho vize do budoucna byly téměř neomylné. Profesionální designéři z Holandska, Francie, Německa, Švýcarska a Itálie se chopili své příležitosti a předložili zcela novou koncepci, poněkud méně výpravnou jak bylo doposud zvykem, ale svým originálním pojetím projektu velmi srozumitelnou.

Barvy, desény, materiály a struktury pro období let 2008/2009 s mottem IT´S TIME TO BE byly tradičně rozděleny do čtyř skupin - VISIONARY (vize, neskutečnost) - ORIGINAL (původ, originalita) - MAGIC (kouzlo, tajemno) - VIBRANT (vibrace, chvění).

Objevuje se zcela nová modernita, která spojuje zdánlivé protiklady a prosazuje purismus v architektuře, módě i designu. Čistota, originalita s původem, dokonalost, ekologické aspekty a high-tech technologie, minimalismus a luxus jsou klíčovými výrazy pro výrobky vysoké kvality nastávající sezóny.

Na veletrhu bylo vytvořeno i nové, jednodušší označení nabídkových skupin pro lepší orientaci návštěvníků. Nové bylo také úvodní heslo veletrhu STYLE IS MORE THAN A ATTITUDE (styl je víc než postoj). „MORE“ je nadstavba, která znamená kvalitu, a ta by měla být předpokladem prodejního úspěchu. Návštěvnost tohoto ročníku veletrhu svědčila o zvýšeném zájmu ze stran obchodníků. Inspirativní veletrh láká odborníky z celého světa a Heimtextil přidává kromě trendů i odborné přednášky a semináře, marketingový servis a online fórum CONTRACT k cílenému navazování kontraktů a sjednávání termínů.

Při velké výstavní konkurenci je snaha vylepšovat víc než na místě a tady byla patrná na každém kroku.

 

 

Dagmar Krchová

Foto archiv

02_5.jpg

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly