Expo riva 2020


Las Rozas Village 

Madrid, európske veľkomesto s troma miliónmi obyvateľov, má vskutku čo ponúknuť. Typické pre centrum mesta sú široké ulice, bohatá zeleň, veľké kruhové námestia, desiatky pompéznych stavieb renesančného štýlu, ale aj hypermoderné budovy. Nuž a posedieť si na najkrásnejšom námestí Plaza Mayor je akousi nepísanou povinnosťou každého turistu.

My sme sa pri návšteve Madridu snažili zoznámiť aspoň s niektorými, ale naším cieľom bol  významný odevný veľtrh SIMM (viac sa o ňom dočítate v reportáži v tomto čísle) a madridské outletové centrum módy Las Rozas Village nachádzajúce sa cca 30 minút cesty autobusom z centra mesta.

Outlet nás prekvapil svojou veľkosťou. Ide o menšie stredisko v štýle „village open air city", jeho architektúra pripomína súčasné pobrežné mestečká. Módu, obuv a bytové doplnky ponúka vyše sto butikov s typickými outletovými cenami so zľavami 40% až 60%.  Zastúpené sú tu medzinárodné značky ako napr. Armani,  Burberry, Calvin Klein, Versace, Escada, Hugo Boss, Carolina Herrera,  Napajiri, ale aj výkvet španielskej módy ako Custo Barcelona, Desigual, či Jesus del Pozo. Príjemné kaviarničky, množstvo zelene a široké promenády spríjemňujú dobrý pocit z výhodného nákupu. Prekvapila nás však malá ponuka športových odevov a doplnkov (ak to porovnáme s blízkym outletom v Parndorfe). Športové odevy tu zastupujú iba štyri značky - Bilabong, Columbia, Quiksilver a Vans. Najširšia ponuka odevov bola v sortimente elegantnej, spoločenskej a extravagantnej módy, potom nasledoval casual štýl a voľnočasová móda. Z obuvi nás zaujala ponuka butiku zn. Pretty Ballerinas,  ktorá už podľa názvu hovorí o type ponúkaných topánok. S víziou na nadchádzajúce „balerínkové" trendy obuvi by určite mnohí z vás neodolali tak rozmanitej kolekcii. Nuž a návštevnosť a rady pri pokladniach? Také by si iste priali všetci nájomcovia, a to nielen outlet centier.

Las Rozas Village je jedným z deviatich konceptov Chic Outlet Shopping ®, ktoré prevádzkuje spoločnosť Value Retail. Táto spoločnosť bola založená v roku 1992 a dnes je „domovom" pre viac ako 900 svetových módnych dizajnérskych a lifestylových značiek. Spolu zamestnáva 450 pracovníkov z 15 krajín sveta. V roku 2010 prilákala táto sieť viac ako 26 miliónov návštevníkov, čo je o 10% viac ako v roku 2009. Môžete sa s ňou stretnúť v deviatich významných európskych mestách, a to v Madride, Barcelone, Miláne, Bruseli, Frankfurte, Mníchove, Londýne, Dubline a Paríži.

 

Madrid/Silvia Chmelárová

 

39372988.jpg

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly