Expo riva 2020


Čísla svedčia o úspechu 

SIMM, Madrid, 1.- 3.9. 2011

Číslo 6 je už od najstarších čias dobrým číslom. Symbolizuje okrem iného aj splnené túžby, spokojnosť, ukončenie nejakej aktivity s dobrým výsledkom. Nuž a keď sú dve šestky vedľa seba, tak to platí dvojnásobne. My máme o tom aj dôkaz. Je ním  66. ročník medzinárodného odevného veľtrhu SIMM, ktorý zaznamenal percentuálne plusy aj v návštevnosti veľtrhu, aj v počte vystavovateľov.  Tieto priaznivé čísla potvrdzujú spolu s pozitívnymi názormi mnohých vystavovateľov skutočnosť, že španielsky trh začína získavať novú dôveru obchodníkov.

 

Celkovo módny veľtrh SIMM navštívilo 10 783 návštevníkov, čo predstavuje 14 percentný nárast oproti minulému roku. Takisto sa rozšíril počet krajín, z ktorých obchodníci prichádzali. K minuloročnému počtu 50 pribudlo ďalších 12 krajín, čo jednoznačne potvrdzuje medzinárodný charakter tohto podujatia. Značne sa zvýšil aj počet  obchodníkov z krajín Latinskej Ameriky - z Mexika, Argentíny, Kolumbie a východnej Európy, konkrétne  z Čiech, Slovenska a Poľska. Ďalší nárast zaznamenal SIMM v počte vystavovateľov, kedy si oproti minulému roku polepšil o 16,5%, čo konkrétne predstavovalo ponuku 755 vystavovateľov. Príjemne nás prekvapila neutíchajúca trojdenná obchodná aktivita, ktorá bola súčasťou skoro všetkých výstavných stánkov. Potvrdzujú to aj slová viacerých vystavovateľov, spomenúť môžeme zástupcov značky Strenaand Derhy, ktorí napriek nie príliš optimistickému očakávaniu, v súvislosti so súčasnou ekonomickou situáciou v Španielsku, boli nadmieru spokojní so získaným objemom zákaziek, počtom návštevníkov i  získaním nových klientov. Spokojní boli aj zástupcovia plážovej módy a plaviek značky Phax a Tartaruga, ktorí tiež potvrdili, že veľtrh splnil ich očakávania, a to i napriek tomu, že SIMM nie je výlučne zameraný na túto komoditu. Dizajnérka spoločnosti Tartaruga, Patrícia Chao uviedla, že vďaka ich prezentácii na SIMM-e zaznamenali o 50% viac objednávok.

Nuž, a čo sme na SIMM-e videli? Vystavovatelia ponúkali predovšetkým širokú škálu kolekcií dámskej módy - od vysoko spoločenskej a „párty", cez mestskú, casual, až po doplnky a plavky. Duel medzi zastúpením dámskej a pánskej módy jednoznačne vyhrala dámska, ale nedostatok pánskej zachránili o to zaujímavejšie ponuky vystavovateľov s pánskymi oblekmi a košeľami. Podobne to bolo aj v ponuke detského oblečenia.  

Väčšina spoločností, ktoré sa zúčastnili jesenného veľtrhu SIMM už teraz potvrdili účasť na ďalšom, 67. vydaní tohto veľtrhu, ktorý sa uskutoční 2.- 4.2. 2012. A mimochodom - sedmička je odjakživa symbolom šťastia. Tak teda - DOVIDENIA v Madride!

 

Madrid, Silvia Chmelárová

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly