Expo riva 2020


Obzretie za veľtrhmi GDS a Global Shoes 

Düsseldorf,  7.-9. 9. 2011

 

GDS už dávno zavrelo brány za septembrovým veľtrhom, my sa však k nemu ešte krátko vrátime. Ako sme krátko po skončení veľtrhu uviedli na našom módnom portáli www.modarevue.com, veľtrh bol po stránke obsadenia a návštevnosti pomerne vyrovnaný, skôr pozitívny. Necelých desať percent viac vystavovateľov a asi o štyri percentá menej návštevníkov nehovoria o žiadnych dramatických zmenách. Veľtrh sa však tešil z badateľne vyššieho záujmu krajín východnej Európy.

 

Vystavovatelia po každý raz prichádzajú na tento veľtrh s novými kreatívnymi nápadmi a návštevníci môžu vždy objavovať nové zaujímavé značky a kolekcie. Ako napríklad dnes 27 ročná dizajnérka Kat Maconie z Londýna, ktorá za pomerne krátky čas zažiarila na dizajnérskom obuvníckom nebi. Po pozíciách štylistky objavila záľubu v topánkach a krátko na to ju Voque UK označil za prenikavú hviezdu medzi londýnskymi značkami. Veľkú pozornosť si medzi vystavovateľmi zaslúžil aj známy portugalský „širkospektrálny" dizajnér Miguel Vieira. Okrem pánskych a dámskych topánok navrhuje aj džínsy, okuliare, spodnú bielizeň a plavky a od roku 2009 aj nábytok. Jeho kolekcia topánok sa vyznačovala eleganciou a pôvabom. To sú len dvaja spomedzi ôsmich významných nových  vystavovateľov.   

Zaujímavá bola prednáška na tému „Mám chrbát!". Kto by to nepoznal? Celý deň sme na nohách v zle padnúcich topánkach a potom nás nebolia len nohy. V horších prípadoch zlé držanie tela vedie k poruchám prekrvenia. Chrbtica sa ho snaží vyrovnávať, no to vedie zároveň k vzniku napätia, ktoré zapríčiňuje bolesti chrbta. Je prekvapujúce, že mnohí ľudia nevedia vôbec, že nosia nesprávne topánky. Podľa výskumu, okolo dvoch tretín mužov a 60 percent žien nosia buď príliš široké alebo príliš dlhé topánky. Zvyšok nosí príliš malé topánky. Ak sa problémy začínajú celkom dole, niet divu, že o chvíľu trpí celé telo. Teda - dobrá základňa šetrí chrbticu. Na tomto seminári sa poslucháči mohli dozvedieť, čo má spoločné zdravý chrbát s dobrými topánkami a či sú vysoké podpätky naozaj škodlivé.

Okrem tohto seminára si poslucháči mohli vybrať z  ďalších deviatich zaujímavých tém.

Veľtrh GDS bol úspešný, no či taký bude aj nasledujúci, ktorý sa má konať od 14. do 16. marca 2012, rozhodne zrejme hospodárska situácia svetových trhov.

 

 

Düsseldorf /Darina Vitteková

Foto Messe Düsseldorf/GDS/C. Tillmann

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly