Expo riva 2020


Lákavé menu doplnkov 

z módnej šou

Mipel, Micam - Miláno, 18.-21.9. 2011


V jednom z najrušnejších mesiacov v módnom kalendári, septembri, upriamili na seba pozornosť aj známe talianske výstavy obuvi a koženej galantérie, ktoré sa konali na milánskom výstavisku Rho. Micam opätovne potvrdil úlohu jednej z kľúčových medzinárodných výstav v obuvníckom sektore.

 

V rámci projektu Milano Fashion City, počas ktorého prebiehajú v mesiaci september viaceré módne výstavy a podujatia, sa organizátorom výstavy podarilo pripraviť skutočný Micam week, ktorý spolu s ostatnými akciami potvrdil a vyzdvihol dôležitosť talianskej metropoly vo svete módy. Jubilejné, sté vydanie veľtrhu Mipel prekvapilo. Po prvýkrát v päťdesiatročnej tradícií tohto  podujatia sa hlavný vystavovaný artikel - kabelky, dostal na prehliadkové mólo. Veľkolepá show jednoznačne potvrdila nepostrádateľnú funkciu týchto módnych doplnkov. 

Čo nás teda bude sprevádzať sezónou jar/leto 2012?                                                                ň

Klasické dámske topánky v minimalistickom štýle, inšpirované súčasnou mestskou architektúrou a  elegancia, ktorá kladie dôraz na každodennú praktickosť spolu s avangardou, estetikou a funkčnosťou. Novým parametrom bohémskej elegancie sa stáva pohodlie. Nebude chýbať romantika ovplyvnená vintage a popom, či retro témami, s pomocou ktorých sa objaví vysnívaná obuv s fantastickými kreáciami a veľkými dekoráciami. V ústraní nezostanú ani modely s nádychom zmyselnosti a sexappealu. Ohúria sýte farby ako čerešňová červená, slnečná žltá, morská modrá, kivi či zelená, taktiež oranžová a biela. Pri kabelkách dostane nepochybne dôležitý priestor fantázia, tentoraz ochutená kúskom irónie: vrátia sa kvety ako letný evergreen, zvieratá, netradičné a vtipné motívy, ale aj prirodzené, uvoľnené línie spojené s neutrálnymi farbami. Na mužov čaká v prípade topánok, ako i tašiek oddychová tendencia - pohodlné tvary a jemné materiály. Páni nedajú zásluhou fantazijných potlačí košom ani exotike. Detská obuv bude klásť dôraz na každý detail a farebnú sýtosť. Chlapčenská vychádzková obuv bude niesť pečať  rock´n rollu, dievčenské modely dýchajú štýlom neo romantiky, záhradnej párty, či námorníckej vášne.

 

Miláno/Mok
Foto: Micam, Mipel

Braccialiniz módnej šouGalluciFiorucci WomensCiao Bimbi

 

 

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly