styl 2021


Bratislavskú Cvernovku obsadili “Zlí chlapci” 

Lenka Sršňová (vpravo)

Bratislavská Galleria Cvernovka, známa svojou tak trochu „buričskou" atmosférou je tradičným miestom autorských prehliadok slovenskej odevnej dizajnérky Lenky Sršňovej. Pre tú, ktorú usporiadala 14. októbra 2011 by si lepšie priestory nemohla vymyslieť, aj keby ako dlho hľadala. Autorka predstavila svoju tretiu rozsiahlu autorskú kolekciu, v preklade „Zlí chlapci", ktorá sa skladala z tridsiatich prevažne pánskych modelov.

 

"Bad Boys Wanted", ako autorka novú líniu nazvala, vychádza zo základnej nenápadnej mužskej siluety, ktorá sa transformuje do mechanickej, takmer robotickej formy a je charakteristická preexponovaným krajčírskym detailom a experimentálnymi potlačami. Autorka tak na mólo priviedla "zlých chlapcov", ktorým nechýbali tetovania, stopy po manuálnej práci, či doplnky vo forme pracovného náradia a elektronických zariadení. O tie sa postarala česká šperkárka Radka Kovačíková.

Lenka Sršňová si k spolupráci na originálnej, provokatívnej, no napriek tomu zväčša nositeľnej kolekcii prizvala mladých umelcov zo svojho okolia. Ateliér Mimo architekti sa nepodieľal len na tvorbe scény, ale spracoval aj robotické konštrukcie pre vybrané modely. Grafické prvky kolekcie navrhol dizajnér Ondrej Jób, výnimočnú atmosféru večera pomohol navodiť živý hudobný sprievod alternatívnej kapely Billy Barman a o úvod sa postaral populárny moderátor Branislav "Bruno" Ciberej.

Nápadmi, aktuálnosťou a humorom nabitú prehliadku si nenechalo ujsť takmer štyristo hostí, po nej mohlo množstvo fanúšikov módy, dizajnu a umenia konfrontovať svoje názory na afterpárty, ktorej udával rytmus elektronický umelec Stratasoul.

Lenka opäť prejavila neobyčajnú kreativitu a zmysel pre detail, keď pripravila scenár prehliadky, v ktorom „zlí chlapci" dominovali od začiatku až do konca. Okrem toho sme opäť museli oceniť námahu, ktorú si autorka dala s ručne maľovanými a potlačenými materiálmi.

 

dv, Foto: Jakub Gulyás

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly