Expo riva 2020


WHO´S NEXT – PREMIERE CLASSE 

P1110604.jpg

PAŘÍŽ, 3.-6. 9. 2011

 

Paříž vždy byla a ještě dnes je jednou z hlavních metropolí módního světa. Díky jedinečné Haute Couture jí tento primát právem patří. Určitým „kazem" na kráse města se však stává nekontrolovaný příliv obyvatelstva všech barev, který by mohl být velkým kosmopolitním přínosem ve všech směrech, o módním ani nemluvě. Vždyť každé tendence ve světě módy dnes zahrnují alespoň zmínku o etnických vlivech na oděvy a životní styl.

 

 

Je tu ale to bohužel - město sice buduje odvážné moderní stavby, zdokonaluje svou infrastrukturu, má co nabídnout z kulturního, historického dědictví a současného umění, a to víc, než kterákoliv metropole na světě. Exotické obyvatelstvo bez práce se však často mění v zevlovače a povaleče. Nese to s sebou i nepořádek a ovlivňuje to i běžnou módu v nabídce obchodů.

Ale k módě a veletrhům. Pařížská vrcholná móda Haute Couture je stále kvalitní, rafinovaná a kreativní - sezónu od sezóny mají módní domy, ateliéry a salóny co nabídnout, je nositelkou nových myšlenek a taky inspirací. Móda v nižších patrech a obecné rovině pret-a-porter má svůj stálý veletrh s letitou tradicí a totožným jménem, dvakrát ročně pořádaný na výstavišti u Porte de Versailles. Nabídku celkem kvalitní módní klasiky, rozšířenou o doplňky tuzemské výroby, ale zejména ze zemí třetího světa a soudobé designérské kreace, zastiňuje dnes velmi rozsáhlá výstava ve vedlejších pavilónech už zmíněného výstaviště, shrnutá do dvou společných celků Who´s Next a Premiére Classe. Tyto veletrhy začaly někdy před 15 lety jako nabídka street stylové a značkové módy se zacílením na mladého spotřebitele, včetně doplňků pro tuto skupinu. Dnes se vyvinuly v dynamický komplex, kde nechybí známé sportovní a street stylové značky, ale je tu zahrnuta i účast široké škály výrobců malosériových módních oděvů a doplňků. Ty jsou tu zastoupeny v celé řadě typů od originálních kabelek, tašek, batohů a kabel přes kreativní a sportovní obuv, šály, šátky, klobouky až po originální šperky a bižutérii. Kreace ve spojení s funkcí je na Who´s Next a Premiere Classe nepřehlédnutelná a je vždy na  prvním místě.

Značky přináší nejnovější trendy ve své kategorii a také řadu technických a technologických novinek, módní tvůrci malých sérií nabízejí rafinovaně vymyšlené kolekce dámských, ale i pánských módních oděvů s citlivým výběrem barev, kombinací, materiálů v mimořádném technickém zpracování.

Velkolepé módní show, které probíhá dvakrát denně za velkého zájmu návštěvníků, předvádí oděvy vystavujících firem. Výběr výrobků, koncepce i choreografie přehlídky je tendenční se záměrem zvýraznit typy a formy nových módních směrů v dané oblasti. Není to statická přehlídka ale módní show plná tanečních i dějových prvků se světelnými efekty - zkrátka hezké divadlo na poli módy.

 

D Club, Praha

Foto: E. Frýdecká

 

 

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly