Flash
styl august 2019


Móda inšpirovaná hudbou 

logo_abbey_dawn2.jpg

Nie je žiadnou novinkou, že mnoho tvárí šoubiznisu, či už spevákov, hercov, alebo športovcov, prepožičiava svoju tvár módnym značkám. Rovnako veľké módne značky a návrhári zvučných mien vytvárajú svoje limitované kolekcie pre komerčné sieťové značky. Nuž a potom sú tu aj módne nadaní speváci, ktorí svoju kreativitu vedia pretaviť do vlastných módnych kolekcií. Spomenúť môžeme Madonnu, Victoriu Beckham, Jenifer Lopezovú či Beyonce. Rad týchto "návrhárskych speváčok" rozšírila v roku 2008 aj známa kanadská rocková  speváčka Avril Lavigne.

 

Kolekciu oblečenia nazvala podľa svojej prezývky z detstva Abbey Dawn. Exkluzívnym predajcom tejto značky sú v Amerike obchodné domy Kohl´s. Oblečenie je určené pre mladú generáciu, a ako Avril sama priznáva, niektoré kusy si oblieka na svojich koncertoch ešte pred ich oficiálnym uvedením na trh. Značke nepožičala svoju tvár, je tou, kto značku vytvára.

Vaša módna značka Abbey Dawn prináša v jarnej kolekcii 2012 pestrejšiu ponuku. Čo v nej nájdeme?

Avril: "Jarná kolekcia je špeciálna už aj tým, že po prvý krát oficiálne prichádza aj do Európy. Nájdete v nej pestrú kolekciu šiat, sukní, topánok, kabeliek, peňaženiek, plaviek i okuliarov. To všetko dopĺňajú vysoko kvalitné a cenovo dostupné tričká, tielka a mikiny".

Čo Vás pri navrhovaní jarnej kolekcie najviac bavilo?

Avril: "Vymýšľať  koncepty a návrhy je jednou z mojich najobľúbenejších činností z celého procesu. Najviac som nadšená z topánok Abbey Dawn a to najmä preto, že je to pre mňa niečo úplne nové. Znamená to ďalšie rozšírenie ponuky značky a musím priznať, že práve navrhovanie topánok bolo vždy mojím snom. Abbey Dawn je pre mňa veľmi dôležitá. Som súčasťou celého procesu od začiatku až do konca - od prvotnej koncepcie až po grafiku, výber materiálov a strihov. Značka odráža môj vlastný štýl a v kolekcii nie je žiaden kúsok, ktorý by som si sama neobliekla".

Jarná kolekcia Abbey Dawn pôsobí  "rokersky" šik a sexy. Ako ste to dosiahli?

Avril: "Pri navrhovaní sa inšpirujem svojím životom, hudbou a cestovaním, a tak je zrejmé, že moje návrhy sú zmesou rock 'n rollu a ženskosti. V jarnej kolekcii sme vsadili na svetlé farby, kovové fólie a spraný štýl v spojení s mäkkou čistou bavlnou, zmesou bavlny a polyesteru, batik či viskózový hodváb. Som zamilovaná do všetkých kúskov tejto kolekcie, pretože sú odvážné, jedinečné a je zábavné ich navzájom kombinovať". 

Aký bol pre Vás rok 2011, aké projekty ste rozbehli?

Avril: "Minulý rok bol neskutočne hektický, ale úžasný! Založila som nadáciu The  Avril Lavigne Foundation, ktorej cieľom je podpora vážne chorých alebo zdravotne postihnutých detí a mládeže. Od jari som bola na turné so skupinou Blac Star a prešli sme veľký kus sveta. V septembri sme koncertovali v Rusku, Taliansku, Holandsku, Belgicku, Francúzsku, Nemecku, vo Veľkej Británii a v Kanade. Medzitým som sa musela vrátiť späť do New Yorku, aby som mohla uviesť jarnú kolekciu  Abbey Dawn na newyorskom týždni módy. V auguste som na európsky trh uviedla svoj tretí parfém "Divoká ruža", ktorý mal svoju americkú premiéru v októbri.

 

Pozn. redakcie: Oficiálny distribútor značky Abbey Dawn v ČR a SR je Hazia trading s.r.o, www.hazia.cz, +420739674203

 

Sprac. Sich

 

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly