Expo riva 2020


Finalisti Schwarzkopf Fashion talent 2012 

Andrea Sološová

Už  27. septembra 2012 sa v bratislavskom Auparku uskutoční finálový večer 6. ročníka súťaže Schwarzkopf Fashion Talent 2012. Súťažná téma s názvom „Štyri podoby mestských anjelov - Schwarzkopf Looks 2012" bola pre súťažiacich výzvou ako stvárniť štyroch pozemských anjelov a vytvoriť tak moderný look na každý deň. Ak chcete vedieť ako sa s touto témou popasovalo desať vybraných finalistov čítajte ďalej...

 

Predstavujeme tvorbu prvých troch finalistov Schwarzkopf Fashion talent 2012

 

Andrea Sološová.jpg

Čerstvá bakalárka na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne Andrea Sološová buduje svoju vlastnú značku AND.SO. Svoju kolekciu s názvom „Perfect lie" vytvorila pre ženu s jasným cieľom - chvíľu nežnú, vysielajúcu pozitívnu energiu vzdušným dotykom nevinnosti a chvíľu bojovnú, odhodlanú svojim názorom a pohľadom zmeniť svet navôkol. Podľa autorky je žena bytosť mnohých tvárí, vždy však za jej stvorením stojí konkrétny anjel.   

návrh- A. Sološovánávrh - Andrea  Sološová.jpgnávrh - A. Sološová.návrh - A. Sološová 1.jpg

 

 

Kristína Mišechová.jpg

Najmladšia finalistka, dvadsaťročná Kristína Mišechová, je študentkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského - odboru Dejín umenia. Podobu štyroch mestských anjelov nachádza v meste a v ľuďoch samotných. Kolekcia vychádza z predstavy, čo všetko sa skrýva za múrmi, či panelmi budov, a čo všetko ľudia skrývajú „pod" svojimi šatami. Ide o paralely medzi dvoma motívmi. Múry predstavujú v kolekcii kabáty a saká, ktoré má každý model. Pod nimi sa skrýva to, čo nevidíme, čo nám je skryté - osobnosť, akí sme. Šaty to nie vždy dokážu vyjadriť. Často sa za oblečenie skrývame. Preto po zvlečení kabáta/saka, ktoré sú z jednotného materiálu, nastane odhalenie.

návrh-K. Mišechová.jpgnávrh - Kristína Mišechová.jpgnávrh - K. Mišechová.jpgK. Mičechová - návhr.jpg

 

Mária Pobočková.jpg

Hlavná dizajnérka pre spoločnosť NorthFinder, Mária Pobočková, je absolventkou VŠVU v Bratislave, odboru odevný dizajn. V minulosti pôsobila ako externá dizajnérka pre značku Loop, Columbia, navrhovala kolekcie a podieľala sa na technickej stránke výroby pre značku Adle; Czech a.s. V kolekcii s názvom „Fashion and function"  sa snaží nájsť cestu, ako vyjadriť protiklady - individualitu a funkčnosť. Svoju tvorbu vníma ako praktické a strihovo pohodlné vyjadrenie individuality, ktoré sa snúbi s estetickými prvkami lahodiacimi oku.

návrh-M. Pobočková.Návrh - Mária Pobočková.jpgNávrh - M.Pobočková.jpgMária pobočková - návrh.jpg

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly