styl 2021


MAGIKA FANTASTIKA 

foto Branislav Šimončik 00.jpg

Vo štvrtok 18. októbra 2012 pútalo pozornosť módnych nadšencov predstavenie novej kolekcie odevnej dizajnérky Lenky Sršňovej. Magika Fantastika, nová línia na sezónu Jar/Leto 2013, sa nesie v znamení cirkusu, mágie, "zvieracích vzorov" a netradičných farebných kombinácií s kvalitnými materiálmi.

 

Lenka otvorila svoju štvrtú samostatnú autorskú prehliadku v zaplnenej bratislavskej Gallerii Cvernovka. Diváci si mohli vychutnať nielen kvalitnú módu, ale aj prepojenie viacerých umeleckých disciplín. Grafický dizajnér Ondrej Jób spracoval Lenkine skice do motívov kolekcie, z ktorých vznikli originálne potlače. Za návrhom mnohých použitých materiálov z Francúzska stojí aj textilný dizajnér Juraj Straka, ktorý pôsobí v lyonskej firme Bucol. Scénu, ktorá pripomínala šapitó, vytvoril ateliér Mimo Architekti. Publikum privítal moderátor rádia Europa 2 Michal Sabo, ktorý uviedol aj hudobného hosťa prehliadky - kapelu Lavagance. Talentovaní chlapci zahrali modelkám do kroku a po záverečnom aplause sa nechali "zlomiť" aj na pár prídavkov.

S nadšením prijali kolekciu aj mnohé známe tváre slovenského šoubiznisu a umeleckého prostredia. Lenku prišli podporiť herečka Lucia Siposová, spisovateľka Tamara Heribanová, moderator "Bruno" Ciberej, či miss SR 2005 Ivica Sláviková. Mnoho z vyše 400 divákov malo na sebe ľahko výrazné a extravagantné kúsky práve z Lenkiných predchádzajúcich kolekcií.

Magika Fantastika sa hneď po uvedení dostáva do predaja v limitovanom počte originálnych kusov. Dajú sa zakúpiť v online obchode autorky (shop.lenkasrsnova.com), do predvianočného obdobia sa ale dostanú aj do štyroch dizajnérskych obchodov, ktoré ponúkajú tvorbu Lenky Sršňovej v Žiline, Bratislave a Prahe.

Foto: Branislav Šimončik

defilé prehliadky  s Lenkou Sršňovou - Foto Branislav Šimončk.jpgfoto Branislav Šimončík 7.jpgfoto Branislav Šimončík 6.jpgfoto Branislav Šimončík 5.jpgfoto Branislav Šimončík 4.jpgfoto Branislav Šimončík 3.jpgfoto Branislav Šimončík 2.jpgfoto Branislav Šimončik.jpgfoto Branislav Šimončík 0.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly