Flash
styl august 2019


Galliano je späť 

John Galliano hlási návrat na módnu scénu a bude dočasne spolupracovať s americkým návrhárom Oscarom de la Renta v jeho ateliéri v New Yorku. Kontroverzný dizajnér sa neslávne preslávil v marci minulého roka svojimi ansisemitistickými výrokmi, ktoré v mierne podguráženom stave vykričal v istej parížskej kaviarni. Dôsledok so sebou priniesol okrem iného aj okamžité ukončenie spolupráce s módnym ateliérom Dior.

 

John Galliano posledné týždne strávil s Oscarom de la Renta a spoločne pripravovali jeho kolekciu na New York Fashion Week. "John a ja sa poznáme už veľa rokov a som veľkým obdivovateľom jeho talentu,"  hovorí de la Renta. " Pracoval dlho a tvrdo na svojom uzdravení a som rád, že som mu mohol poskytnúť príležitosť, aby sa znovu ponoril do sveta módy a reaklimatizoval sa v prostredí, v ktorom je tak veľmi kreatívny."

Niektoré zdroje tvrdia, že hlavným iniciátorom tohto spojenia je šéfredaktorka amerického časopisu Vogue, ktorá je veľmi dobrou kamarátkou oboch dizajnérov.

Po „vyhadzove" z Dioru, Galliano navrhol v júli 2011 svadobné šaty top modelke Kate Moss. Takisto trávil veľa času liečbou zo závislosti od alkoholu, pretože práve ten spôsobil jeho stratu súdnosti pri parížskych protižidovských výrokoch.

"Som alkoholik," povedal Galliano. " Posledné dva roky som sa liečil z tejto závislosti, ktorá ma niekoľko rokov sužovala a dovádzala ma až do šialenstva. Povedal som slová a urobil činy, ktoré bolia mnohých, predovšetkým členov židovskej komunity. Vyjadril som svoje pocity, moje trápenie, súkromne i verejne sa ospravedlnil za bolesť, ktorú som spôsobil. Budem sa aj naďalej snažiť odškodniť všetkých,  ktorým som ublížil."

Galliano je považovaný za jedného z najtalentovanejších a najkreatívnejších návrhárov svetovej  módnej scény. "Som nesmierne vďačný Oscarovi, že stojí pri mne a že môžem tráviť čas s ním v doslova rodinnej atmosfére jeho ateliéru," hovorí Galliano. "Jeho podpora a viera vo mňa ma posilňuje."

Anti-Defamation League (ADL) - organizácia, ktorá bojuje proti antisemitizmu plne podporuje návrat Galliana na módnu scénu. "Veríme, že jednotlivci môžu zmeniť svoje cítenie, srdce i myseľ a preukázať tak skutočnú ľútosť," povedal Abraham H. Foxman, generálny riaditeľ ADL. "Pán Galliano úporne pracoval na zmene svojho pohľadu na svet a venoval značné množstvo času výskumu, čítaniu a učeniu sa o zle antisemitizmu. Počas svojej cesty k uzdraveniu sa s nami stretával pri rôznych príležitostiach. Prijal plnú zodpovednosť za svoje zraňujúce výroky a chápe, že podobné vyhlásenia nemajú miesto v našej spoločnosti."

 

Zdroj:PamBiancoDaily, sprac. Sich

 

 

 

 

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly