Flash
Expo Riva  november 2019


PITTI IMMAGINE UOMO – PITTI WOMAN 

Florencie,  8.-11.1. 2013

Tradiční veletrhy Pitti začaly ve Florencii hned po Třech králích. To je pro kontraktační aktivity velmi brzký lednový termín, právě tak jako pro všechny křesťany, pro Italy zvlášť. Veletržní kalendář je ale neúprosný, a tak se ještě vánoční výzdoba Florencie mísila s módou ve dvou krajních polohách - jako povánoční slevy a jako nové módní vize.

 

 

Knihománie - klíčové veletržní téma

Veletrhy byly letos ve znamení knihy, a to knihy fyzické - zdroje informací a krásy. Knihy předznamenaly i trochu nostalgie po vůni tiskařské černi, šustění papíru a řemeslu, což sterilní  digitální čtecí pomůcky neumí zatím virtuálně přenést. Spojení s módou tu bylo patrné, jako červená nit se od expozice k expozici vinula kvalita, dokonalost řemeslného zpracování a estetický vzhled. A v módě se tu srozumitelně četlo jako v knize.

 

Veletrh Pitti Uomo v číslech

8.-11. 1. 2013, sezóna podzim-zima 2013/14, výstavní plocha 59 000 m2,  1 062 značek, jednotlivé sekce - I play, Ynformal, Urban Panorama, My Faktory, Future Maschile, Touch, L´Altro Uomo, New Beat, Sport&Sport. Přečteno do srozumitelné řeči bez zachovaného pořadí : Klasika, Neoklasika, Casual, Street Style, Mladá móda, Avantgarda, Módní mánie.

Vystavovatelé: napříč zeměkoule - od USA, Británii, Kanadu, Chile, Japonsko, Jižní Korea, Švýcarsko, Turecko, Holandsko, Francie po Itálii jako hostitelského, ale především významného módního výrobce.

Osobní postřeh:  návštěvníku tolik, že se někdy nedalo projít, vyjít, najít ...tak velký zájem o pánskou módu byl snad i nečekaný. Kolo byznysu s pánskou módou se konečně roztočilo!

 

PITTI WOMAN

Menší samostatná část pro dámskou, spíš butikovou a malosériovou módní tvorbu, která zahrnuje nejen oděvy, ale ve velké míře i různorodé doplňky, se pomalu rozrůstá a z nuly před čtyřmi roky se stává svou specifickou nabídkou originálů příjemnou komorní výstavou. Letos byla obohacena výstavkou belgické originální tvorby. Z výstavních exponátů nejvíc zaujaly pletené oděvy a oděvní komplety s využitím nových technik a technologií.

 

 

 

 

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly