Flash
styl august 2019


Detská konfekcia na jeseň a zimu 2013/2014 

Il Gufo 000.jpg

Módny svet mladej generácie sa v najbližšej chladnej sezóne chystá na "restyling"  rozprávkových verzií.  Aj keď naďalej pôjde o snívajúce princezné na zelenej lúke, či dobrosrdečné víly tancujúce v raji zasneženého lesa a o ich hravých spoločníkoch i odvážnych hrdinoch, širokú plejádu detských odevov, topánok a doplnkov ovládne elegancia modernej abecedy a zároveň veľká vôľa byť v línií s tým, čo letí.

 

Pôjde predovšetkým o vzájomný súboj štýlov a estetických videní medzi nadčasovou romantickou dušou a energickým, akčným duchom pouličného štýlu. Podstata bude postavená na materiáloch, podliehajúcich neustálemu objavovaniu nových možností. Okrem dôrazu na kvalitu a autentické hodnoty ručného vyhotovenia sa  ku kľúčovým charakteristikám zaradia ľahkosť, termické vlastnosti a odolnosť voči vode, zaboduje i viacúčelovosť. Pokojný dizajn a jemné farby zdôraznia odevy bez toho, aby zatienili osobnosť, ktorá sa pod nimi skrýva. Vo vysoko kreatívnych kolekciách budú dominovať prírodné a vzácne vlákna, vtipné potlače a bohaté dekoratívne aplikácie. Každá snaha pri interpretácií výrobkov vyústi do jediného cieľa - pohodlie, voľný pohyb a praktickosť.

V nezvyčajných farbách a kombináciach materiálov sa predvedú klasické plášte montgomery a vlnené saká. Novinkami budú kabáty s efektom patchworku z vlny a nylonu. Na ostro mrazivé dni poslúžia technické materiály, ako prešívaný alebo s mikinou skombinovaný nylon resinato (polyamidová (nylon) tkanina z priadze 210D). Prísnych detektívov budú pripomínať obojstranné páperové vetrovky s kapucňou, vlnené kabáty a kožené vetrovky v červenej, modrej farbe a v odtieni ťavej srsti. Do detského šatníka sa zaradí ultraľahká 200-gramová páperová bunda, či vlnené kabáty s termickou výplňou v rukávoch. Americké Air Force bude symbolom pre ikonické kusy ako montgomery z prevarenej vlny (ľahký ale masívny úplet, používa sa  napr. pri typických tirolských kabátoch). Dokonca aj dievčenské parky si zvolia vojenský štýl. Prešívané páperové kabáty sa zasa rozrastú do moderných objemov pripomínajúcich tvar tulipánu, zatiaľčo nové spôsoby efektu kože pridajú  aj chic odevom rozhodnosť a nasadenie.   

Klasické oblečenie v slávnostnom duchu si zvolí žakár, zamat, hodváb a viskóza. Priestor dostane i tyl vyšívaný vlneným vláknom a lurexom. Pre dievčatá sú určené bohato zvlnené alebo nadýchané viacvrstvové sukne, či elegantné nohavice po členky. Blúzky a tričká využijú ako dekorácie maxi-kamene, zlaté flitrové výšivky a volániky. Oprášenie 50. rokov budú pripomínať objemné šaty ostrých tvarov, džínsové nohavice a bermudy v retro štýle s moderným puncom. Chlapci sa odejú do zamatových kompletov a v kolekciách klasických odevov nebude chýbať tvíd a tartan. Móda na voľný čas si podrží ako svoj motív Union Jack, ktorý bude evidentný najmä na odevoch s rebelským vzhľadom. Veľký návrat zaznamenajú mikiny, obľúbené okrem iného aj vďaka multifunkčnosti a praktickosti.

Jednoznačným protagonistom sezóny budú pleteniny, ktoré oslovili tentokrát návrhárov tak, ako hádam ešte nikdy predtým. Zaručujú absolútny komfort vďaka použitým biologickým materiálom „dotvorených" premyslenými asymetriami a detailami v podobe napríklad hodvábnych stúh, žerzejových mašlí alebo gombíkov z recyklovaného bavlneného vlákna. Organické materiály, ako merino vlna a bio bavlna, sa budú navzájom dopĺňať a spolu s inovatívnou tkaninou IQ-Fabric sa zlúčia v obojstranných a viacúčelových vonkajších  odevoch. K slovu sa opätovne dostanú staroveké techniky tkania a nezanedbateľný priestor dostanú experimenty s novými vzormi. Tematické inšpirácie dekorácií sa nazbierajú z mnohých smerov, napríklad aj z cirkusu. Vysokú kvalitu ovčej vlny budú dokumentovať ručne zhotovené pleteniny. Luxus 100% kašmíru si doprajú kardigany, deky, papučky a spacie vaky pre najmenších v práškovo bielej, belavej, jemne šedej a hnedej. Svetre s kožušinovou kapucňou nadobudnú dôležitejšiu úlohu v menej chladných dňoch, keď  nahradia vetrovku alebo kabát.

Funky líniu interpretovanú cez materiály a farby sľubuje obuv. Ideálom dievčat sa stanú pohodlné kožené balerínky jemných tvarov, s posilnenou gumovou podrážkou v lesklom vyhotovení, s kamuflážou, v dvojfarebnej kombinácií alebo s bodkami. Horúcim ťahákom sezóny budú snehule, ktoré sa totálne odklonia od svojho pôvodného poslania a v modernej sofistikovanej verzii harmonicky zapadnú k vzhľadu súčasného metropolitného štýlu.    

Spracovala: Mok, foto Pitti Immagine Bimbo

Twin Set - Simona BarbieriTwin Set - Simona BarbieriTwin Set - Simona BarbieriTwin Set - Simona BarbieriTwin Set - Simona BarbieriQuis QuisQuis QuisQuis QuisQuis QuisPhilipp Plein PetitePhilipp Plein PetitePhilipp Plein PetitePhilipp Plein PetitePhilipp Plein  PetiteMiss GrantMiss GrantMiss GrantMiss GrantMiss BlumarineMiss BlumarineMiss BlumarineMiss BlumarineIl GufoIl GufoFunFunFunFunFunFunBon ChicBon ChicBon ChicBon ChicBon Chic


 

 

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly