Flash
Expo Riva  november 2019


HEIMTEXTIL 2013 

000.jpg

Frankfurt,  9.-12. 1. 2013

 

Člověk se ani nestačí vzpamatovat z vánoční nostalgie, silvestrovské kocoviny, či novoročních nadějí a už klepou na dveře odborné aktivity. Jedním z nejdůležitějších veletrhů v textilním oboru je beze sporu frankfurtský Heimtextil, který letos začal už v první lednové dekádě.  Ať už to s Heimtextilem vypadalo v minulých obdobích jakkoliv, tentokrát nenechali organizátoři nic náhodě. Sklidili za to své ovoce.

 

Vystavovatelé, kteří zvažovali svou účast pro velký nástup asijských výrobců v uplynulých letech, se začali pomalu vracet a přibyla i řada nových a oborově významných. Veletrh byl úspěšný i z hlediska návštěvnosti a účasti :   2 600 vystavovatelů z 60-ti zemí světa, 70 000 návštěvníků z 132 zemí světa - to jsou čísla, která Heimtextil řadí do největších a nejzajímavějších současných textilních akcí. 

Veletrh už není pouhou nabídkou zboží, ale platformou pro nové myšlenky, inovace, místo setkávání a výměny názorů, prezentace mladých designérů či škol. Vysoce kvalitní program rámcových aktivit byl lákadlem pro odborníky i zainteresovanou veřejnost. Ani město nezůstalo pozadu a řada obchodů a studií se zapojila do nabídky neobvyklých bytových nápadů.

Heimtextil není jen textil do domácnosti, ale také textil do veřejných prostor, patří sem znovuobjevené tapety, doplňky, zkrátka vše pro vybavení interiérů - závěsy, podlahy, čalounění, madrace, ochranné stěny proti UV záření, garnýže, markýzy, koupelnové, stolní a ložní textilie....

Na Heimtextilu vznikají nové  tématické prostory jako je například Areál pro designéry s novou koncepcí, který se v budoucnu stane největší výstavní plochou pro kreativní návrhy  bytového designu a zahrne i mezinárodní tvorbu vysokých škol umění a designu. Zelené textilie, prostor a označení pro ekologické výrobky s důrazem na trvanlivost je jedním z centrálních témat odborných zájmů a diskuzí.

Jč, Foto: archív autorky

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly