Flash
Expo Riva  november 2019


Kožená galantéria na jeseň a zimu 2008 - 2009 

Kabelky sa bavia

Kabelky, ako módny tovar, prežívajú v sezóne jeseň a zima 2008-2009 stále svoju veľkú éru. Veľkosť sa pomerne umúdrila - udomácnila sa pri tých malých - pochette (obálkových) taštičkách, najčastejšie ako doplnkom k tým väčším kabelkám. Tie už nedosahujú prehnané rozmery, zato sú flexibilnejšie. Ich hlavnou črtou pre nadchádzajúcu sezónu je prepásanie.

Vodorovne alebo zvisle, jeden alebo dva pásiky, respektíve šnúrky zvierajú kabelku prackou či uzlom, a tak ju sťahujú a naopak, uvoľňujú. Dôsledkom toho je výsledná silueta, ktorá je zriedkavo geometrická, aj keď je tu istá tendencia, ktorá ponúka inšpiráciu foriem trojuholníka či srdca.

Kovové prívesky a retiazky ako rúčky kabelky sú bežné, aj zavesené malé peňaženky alebo amulety, bude však menej nitov. Nahrádza ich veľký lesk - na plochých lakovaných povrchoch a najnovšie i na reliéfoch pripomínajúcich hadiu kožu. Škvrnité usne nájdeme skôr na modeloch, ktoré sú vyrobené z dvoch a viac materiálov. Je to tiež jedna z trendových noviniek (Barbara).

Lesk či skôr ligot - motívy aj celé plochy sú posiate „briliantmi". Dôležitá bude účelnosť a farba - móda oblečenia, ktorá sľubuje nielen prorokovanú čiernu, ale najmä škály sivej, od brezovej k hnedej, uvíta osvieženie v podobe napríklad červenej, zelenej alebo modrej, či ešte častejšie dvoj- a trojfarebnej kabelky. Kabelky budú mať celý rad vreciek našitých alebo vložených pod zipsami.

Veľká časť veľtrhu MIPEL bola venovaná výrobcom cestovných kufrov a tašiek. Známe značky ako BRIC´S rozširujú sortiment najrôznejších foriem tašiek a kozmetických taštičiek - beauty case, aj vo verzii soft, t.j. mäkkých a súčasne ľahkých, ale odolných. Sú vo všetkých farbách a s rôznou potlačou, napríklad s kvetinovým vzorom na oranžovom poli. Namiesto nálepiek z hotelov, ktoré si majiteľ lepil na cestovnú batožinu, aby dokazoval svoje svetobežníctvo, sú tu teraz natlačené siluety obľúbených miest alebo zoznam populárnych turistických cieľov.

Svatava Vynal

Foto Cloudnine, Messe Düsseldorf /GDS/GLS/Tillmann a archív autorky

Bracher EmdenFairFiorelliGDSLisa Farmer CloudnineMadame Grillet CloudninePoodlebagToscaBlu01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg05a.jpg06.jpg07.jpg21.jpg22.jpgANTONI E ALISON touchANTONI E ALISON touchBRACHER EMDEN touchBRACHER EMDEN touchCEBEE CLOUDNINECEBEE CLOUDNINEContempoFiorelliLISA FARMER CLOUDNINEMADAME GRILLET CLOUDNINEMarc KapworksSequenzaTegeroZIIO CLOUDNINE

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly