Flash
styl august 2019


Trendy bielizne 2014 

Tajomne intímna

 

Niektoré generácie kládli veľký dôraz na spodnú bielizeň. Musela byť krásna,  z najjemnejšieho bavlneného batistu alebo hodvábu, zdobená výšivkami, čipkami, čipkovými vsadkami, zámikmi aj volánikmi. Na jej výrobe sa pracovalo vo dne v noci a v svadobnej truhlici museli byť včas. Bielizeň bola vrstvená, ručne zdobená a krásna. S údržbou to už bolo zložitejšie a časovo náročné - pranie, vyváranie, škrobenie, žehlenie ... Tak toto už je našťastie len históriou.

 

Dnešná bielizeň je prefíkaná a prepracovaná minimalistická súčasť viacdielneho celku s funkciou a estetickými hodnotami. Na tieto účely boli špeciálne vyvinuté najjemnejšie chemické a syntetické vlákna s prídavnými vlastnosťami, ktoré súťažia s vybranými druhmi jemnej bavlny aj oblúčkovej merino vlny. Novodobá vláknová alchýmia spoločne s konštrukčným riešením tkanín a pletenín dokáže vytvoriť materiály pre ľudské telo veľmi príjemné na dotyk, splývavé, s funkciou priedušnosti, ochrany, nasiakavosti, odvodu vlhkosti, aj termoregulácie a ľahkej údržby, ktoré nezaťažujú užívateľa, ľahko sa perú a sú rýchloschnúce. A sú tu aj ďalšie pridané hodnoty - antibakteriálne, pachy pohlcujúce, permanentne voňajúce, protialergické...
Materiály sú už tak vysoko sofistikované, že sú na hranici spracovateľnosti, ale nové technológie si vedia s jemnosťou poradiť. Zjemnené sú aj všetky pomocné a ozdobné materiály, ako elastické gumy, čipkové vsadky, ozdobné mašličky, kvetinky a ďalšie drobnosti, zapínadlá, saténové lemovky a celý rad potrebných nevyhnutností, ktoré niekedy vyzerajú ako dizajnový šperk. Dôležité sú aj nové technológie tvarovania košíčkov, vystužené aj sťahovacie systémy.
Dámska bielizeň bude v novej sezóne v niekoľkých trendových polohách.

Funkcie pre šport
Tu platia tieto zásady - jednoduchosť,  športové formy podprseniek, tielok, košieľok, hladkých nohavičiek  a mnoho vysoko funkčných vlastností. Jemná bavlna s elastickými komponentmi, modifikované viskózové vlákna, syntetické vlákna tretej generácie aj merino vlna, ale najmä zmesi a pletiarske štruktúry pre najlepšie úžitkové vlastnosti ako je priedušnosť, odvod vlhkosti, podporné štruktúry 3D úpletov, padnúce strihy, antibakteriálne a protialergické úpravy.

Funkcie na každý deň
Tu je ďaleko viac priestoru pre každodennú krásu. Tvarované aj šité košíčky podprseniek sú zdobené čipkovými vsadkami, priesvitnými prvkami, výšivkou a drobnými doplnkami -  mašličkou, logom značky, kovovou ozdobou...  Nohavičky majú buď veľmi úspornú formu, niekedy sú ako tangá, inokedy siahajú až do pása a majú súčasne podporný charakter. Ten majú aj rôzne body z vysoko elastických materiálov, niekedy z v priesvitného tylu, inokedy so štylizáciou čipky. Čipka je všade prítomná, zdobí okraje saténových košieľok, podprseniek aj nohavičiek.

Pre šteklivú krásu
Veľmi zdobená bielizeň s čipkami a hodvábnym leskom obohatená o podväzkové pásy, pančuchy s čipkovaným lemom, korzety a veľmi ozdobenými vrchnými dielmi.
Vo farbách víťazí klasika v bielych, čiernych a ostro červených odtieňoch, k nim sa pridá šampanská, perlová, fialová a banánová a nebudú chýbať ani nové farby v podobe ostrej modrej, žltej a zelenej.

 

Jč, Foto: Salon International de la Lingerie 2013,  Emmanuel NGUYEN

LouKymis sweetiesChristiesChantelleFred gingerEpure de lise charmelElle macpherson.jpgElise aucouturier.jpgAmarcodLost in wonderlandLolidonDamarisSybarisSimone pereleScandalePlayboyAchilleChantelleOups by sans complexePunto blancoOlaf benzOlaf BenzOlaf BenzManstoreManstoreManstore

 

 

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly