Flash
Expo Riva  november 2019


PÁNI, už máme zase mužný mužský! 

Ve Florencii v druhé polovině června, kdy se konal nejlepší výběr z pánské módní širokospektrální konfekce soustředěný do veletrhu pod souhrnným názvem Pitti Immagine, bylo vedro k zalknutí. Tím dostala již delší dobu vytvářená idea směřující k neformálnosti pánské i dámské módy za pravdu. V těchto teplotách je uvolnění od formálního oděvu tou nejlepší cestou k přežití. To ovšem neznamená, že je všechno pomačkané, z bavlny či lnu a kdekdo chodí jako vandrák. 

 

 

Naopak, jak ukazuje nabídka pro příští jaro a léto i odlehčená móda bude velmi sofistikovaná především díky materiálům, kvalitám a vzorům. Je to k pobavení i k zamyšlení, páni zapuzují svůj bezpohlavní vzhled a vyhlazené image nedávné doby, a začínají dávat na obdiv svůj „přirozený" půvab. Lehce zarostlá brada, kučeravý vlas i chlupatá hruď jsou opět v kurzu. Přirozená pánská „drsnost" je ale překvapivě změkčená velmi jemnými tkaninami a pleteninami ale i vzory, drobná kvítka na velejemných košilových popelínech připomínají francouzské babičkovské desény z Provance. Dokonce i kamuflážní vzorové náměty jsou tu a tam přizdobeny kytičkou, snad aby ta původní vojenská tématika dostala mírové poselství. Jsou tu tedy opět kontrasty, na které jsme si už v módě dávno zvykli: jemnost & hrubost, elegance & casual, barva & nebarva, objem & přiléhavost, tíha & nekonečná lehkost, krčivé formy & splývavost, funkce & krása...

Veletrh byl ve znamení motorek - sportu správných chlapů, podléhajících kouzlu životního stylu, který vyznává volnost a rychlost. A zase je tu ten rozpol zdánlivé drsnosti a zjemnělé kvality, zejména v oděvech pro tento koníček, kombinézy, bundy i kalhoty z jemných kůží. Motorky byly na výstavišti všudypřítomné, ty nejmodernější i ty historické zdobily středověkou pevnost jak na nádvoří, tak v expozicích.

Sofistikovaná móda klasická, příjemná móda casnal, funkční móda pro volné dny i sportování, značky pro street styl, výjimečnost pro avantgardu je v kostce shrnutá nová idea pánského oblečení pro novou jarní a letní sezónu - 2014.

 

 

PITTI IMMAGINE UOMO, Florencie, 18. - 21. 6. 2013

<<1>>

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly