Flash


Obchodníci si na změnu termínu zvykají 

efry 0069.jpg

WHO´S NEXT, Paříž, červenec 2013

 Móda do Paříže patří, o tom není pochyb. Jen se trochu mění seskupení tradičních veletrhů pro módní konfekci, které se přetavily z původně klasické dámské módy Pret-a-Porter do celku s názvem Who´s Next. Je to i reakce na nezastavitelný vývoj k módě lehce sportovní, butikové, volno časové, mladé a jeans. 

 

Značky tu mají stálé zastoupení a doplňky jsou velkou a nedílnou součástí. Přidružují se samostatné celky pro prádlo a šperky a tak původní městské výstaviště na Porte de Versailles je plně obsazené módou v celém svém komplexu. Když pomineme nadnárodní značky, je tu patrná vůně Francie i bývalých kolonií ve směsi jak folklórní tak stylistické krásy. Zásadní změna v termínu konání veletrhu o dva měsíce je z důvodů obchodně taktických pochopitelná a obchodníci si na ní začínají zvykat, právě tak jako na horké letní počasí. Tradiční rozmístění tématických expozic a jednotlivých vystavitelů je tu totálně přeoráno a ještě se neustálilo. To je někdy na závadu pro rychlou orientaci, ale člověk si zvykne. Letošní přehlídka mladé módy, kterou si časem všichni návštěvníci oblíbily pro dynamickou choreografii a bláznivé nápady, byla tentokrát situována na volnou plochu mezi pavilóny spolu s prostory vyhrazenými školním expozicím, stánkům s módní literaturou, odbornými časopisy a občerstvením. Celý prostor tak byl naplněn hudbou, hlukem a mládím, které svědčily o tom, že móda v novém volném pojetí je v centru zájmu především mladé generace.

Letní série dámské módy měla dvě krajní polohy - na jedné straně zářivý barevný optimismus na straně druhé umírněnost s bílou a neutrálními tóny. I tady bylo víc než patrné, že formy přetrvávají a novinky nesou materiály a vzory, zejména jejich neobvyklé kombinace do jednoho celku. Co k tomu dodat?  Móda je stále proměnlivou krásou a tady byla krása umocněná soustředěním do výstavních expozic.

 

JČ, foto - archív autorky

0.jpg

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly