styl 2021


Veletrhy STYL a KABO lákají na mladou módu, nadčasové modely i přednášku o trendech 

Gabriela Vargová 0.jpg

Brno se v polovině srpna stane na tři dny hlavním městem módy. Od 18. do 20. 8. se tam totiž už po dvaačtyřicáté konají Mezinárodní veletrhy módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO. Ve dvou pavilonech se návštěvníkům z řad obchodníků představí téměř  šest stovek  módních značek a připraven jen i bohatý doprovodný program.

 

Mezi firmami, které na prestižní veletrhy přivezou své vzorky pro objednávání, je i řada zcela nových. Z Bulharska přicestuje společnost Top Men s nabídkou pánské módy zn. Richmart. Se sortimentem oděvy a prádlo se bude na veletrhu v rámci maďarské národní účasti prezentovat šest firem. Nováčkem je také polská firma ROCKS JEANS s barevnými džínovými kalhotami a opět se vrací značky ATLANTIC s plavkami a prádlem. Z Uzbekistánu - velmoci na pěstování bavlny - bude v nabídce zboží z pletáže firmy COTTON ROAD. Velkoobchod PERAB bude nabízet svou novou značku kabátů Wellensteyn. Poprvé bude v Brně také firma Versai z Nitry - dovozce exkluzivní francouzské módy značky Sinéquanone.

„Módu z exotických zemí představí několik brazilských firem pod hlavičkou Velvyslanectví Brazílie a také z Indonésie. Z tuzemských společností budou mít premiéru například velkoobchody specializující se na elegantní prádlo a plavky známých zahraničních značek. Konkrétně se jedná o značky After Eden, Opera a Sunflair. Šály z kašmíru a šátky z Indie představí firma Pranita," láká na novinky ředitelka veletrhu Ing. Gabriela Vargová.

Mezi účastníky nebudou chybět tradiční vystavovatelé jako například Svaz výrobců skla a bižuterie (Jablonecká ulice), D. Müller (těhotenské prádlo CARRIWELL), Dolly Martin (bižuterie), Nela (dámská konfekce), Anytra  (klobouky), Moděva (kabáty), Uomo & Donna (dámská konfekce), Boja (francouzská dámská móda), nebo slovenské firmy Shamira a O.C. Marína s nabídkou dámské konfekce a polská společnost Moodo Urban Fashion s mladou módou, francouzské značky DDP nebo Pause Café.

„Těší nás také účast nových výrobců vstupujících na český trh. V srpnu to bude např. italský výrobce kravat a šátků Luca Zago nebo exkluzivní kožené oděvy a doplňky zn. BOCA z Polska," dodává Vargová.

Obchodníci s obuví a koženou galanterií se pak na veletrhu KABO mohou těšit na tradiční firmy jako např. AGB, Bibo Shoe, Gabor, HÖGL, Borse design, Roala se značkou Bugatti, Ferdinand Richter, Natur comfort obuv, Wortmann, nebo Woolf a řadu dalších známých značek. Mezi novými firmami se objeví společnost La Cinque, která představí italské značky Laura Biagiotti, Byblos, Andrea Morelli, Aennis Eunis. Tradiční firma Term představí novinky - obuv zn.Glagla nebo Xti. Poprvé se na KABO objeví nejlehčí boty na světě zn. Hey Dude, které přiveze slovenská firma HAKA Trading Company. Srpnové módní přehlídky jsou rozšířeny o nové tematické bloky - na konfekci se zaměří tradičně přehlídka STYL Show, plavkovou módu pro příští sezonu odhalí samostatná BEACHWEAR Show a nová LINGERIE Show „Night & Day" je vyhrazena pro spodní prádlo, punčochové zboží, denní a noční prádlo. I v srpnu se návštěvníci veletrhů mohou těšit na speciální polední přehlídky, a to vždy ve 13,00 hod. V neděli 18. srpna představí svou tvorbu HAUTE COUTURE renomovaní světoví návrháři Oscar de la Renta a Emilio Pucci. Prezentovány budou aktuální kolekce ze světových přehlídkových mol. Druhý veletržní den v pondělí 19. srpna se uskuteční módní přehlídka zajímavých modelů od studentů z Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze.

Látky a galanterie opět na STYLu

Dobrou zprávu máme pro všechny, kdo hledají zajímavé textilní materiály. Počínaje letošním srpnem se veletrh STYL vždy jednou za rok rozšíří o nabídku textilní galanterie, metrového textilu a zařízení pro výrobu konfekce, a to jak stánky výrobců a dodavatelů, tak trendovým fórem se vzorky metrového textilu a galanterie pro nadcházející sezony. Prezentovat se budou mimo jiné značky a výrobci: ALTRA, EUROGALANT, HÄNSEL TEXTIL, Jiří STEUER, KOH-I-NOOR, PEGA-VEL, TYLEX Letovice, STAP a Výroba stuh-ELAS.

Trendy pro jaro-léto 2014

Po delší odmlce se také uskuteční kvalitní trendová přednáška. Ve spolupráci s renomovanou  prognostickou agenturou - World Global Style Network (WGSN) z Londýna. Zákazníky WGSN jsou již někteří čeští výrobci, a tak doufáme, že přednášku o trendech si nenechají ujít nejen obchodníci, ale i vystavovatelé. Trendy pro dámskou a pánskou módu, obuv a kabelky, a to pro sezonu jaro-léto 2014 budou prezentovány se simultánním tlumočením do češtiny v pondělí 19. srpna v 11,00 h v přednáškovém sále P4.

Zóna s „mladou módou"

Mezinárodní veletrhy módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO letos představí i úplnou novinkuu - zónu originální módy a šperků s názvem Fresh Fashion. Návštěvníkům nabídne zcela nové vystavovatele, kteří kladou důraz na originální design, kvalitní provedení a své výrobky vyrábějí převážně v České republice.

Obchodníci zde najdou neokoukané, svěží a dobře prodejné zboží, které osvěží jejich sortiment. Mezi vystavovateli se budou prezentovat především nezávislé české značky, které se doposud prezentovaly na trzích nezávislé módy. Např. originální oděvy, doplňky a šperky představí firma LOVE MUSIC; hravé kabelky z Ostravy, které si našly cestu do celého světa, představí značka Dara Bags nebo tašky a doplňky z vysoce kvalitní kůže zn. Playbag.

Novou zónu připravují Veletrhy Brno ve spolupráci s módní značkou Lovemusic, která organizuje maloobchodní trhy nezávislé módy Factory Fashion Market a Holešovice Fashion Market. K odpočinku obchodníků mezi jednáními a osvěžením nejen originální módou, ale i nápoji a hudbou, přispěje také chill-out zóna SIESTA na venkovní ploše mezi pavilony P a F.

 Do Brna nejen za businessem

„Pro návštěvníky veletrhů jsme opět připravili zajímavou kulturní nabídku. Tentokrát ve spolupráci s Muzeem města Brna jsme připravili vstup ZDARMA na hrad Špilberk (v blízkosti výstaviště) na 2 zajímavé výstavy. Turisticky velmi oblíbeným místem je expozice známá také pod názvem „Žalář národů" - Kasematy. Druhou výstavou je výstava výtvarného umění pod názvem „Od renesance po modernu". Vstup na výstavy je zdarma po předložení platné registrace na STYL- KABO z internetu nebo vstupenky na STYL- KABO z pokladny BVV, a.s. Více informací o výstavách naleznete na našich webových stránkách," dodala Vargová.

 

 

Gabriela Vargová.jpg

Ředitelka veletrhu Ing. Gabriela Vargová


Přijměte naše pozvání do světa módy a designu! To nejzajímavější ze všech módních oborů pro vás bude připraveno na 42. ročníku Mezinárodních veletrhů módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO, konaných ve dnech od 18. do 20. srpna na brněnském výstavišti v pavilonech P a F.

 

 

 

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly