styl 2021


Obuv pre každého 

Bohatý rámcový program, módne prehliadky, prednášky, firemné prezentácie a noví vystavovatelia, ako napríklad Talbot Runhof alebo Gerry Weber. Toto všetko spolu s novinkami a viac s ako 800 vystavovateľmi z vyše 30 krajín čaká na obchodníkov v Düsseldofe. Známy obuvnícky veľtrhmá do svojho začiatku, 11.-13. 9. 2013, ešte necelé dva mesiace, no už teraz vie, že obchodníci tu nájdu pre svojich zákazníkov všetko -odborné informácie a štýly od Lady Gaga až po Freda Astaira.

 

Pravidelní návštevníci už poznajú rozdelenie výstaviska do jednotlivých sekcií podľa štýlov. To zostalo zachované. Exkluzívne značky sú pripravené zapôsobiť luxusom v sekciách white cubes, prime2 a upper style. Subtílna elegancia s dôrazom na malé detaily je krédom už spomínaného nemecko-amerického dizajnérskeho dua - Talbot Runhof, ktoré patrí medzi luxusných prvovystavovateľov. Medzi ďalších nováčikov patrí napríklad aj luxusná značka Crisian & McCaffrey s pre ňu typickými sexy vysokými podpätkami z hadinky, jašterice alebo krokodíla a gotickými ozdobami. Presne také, aké nosí napríklad Lady Gaga. Celkom inak sa prezentuje mladá nemecká značka Binné, ktorá do stredu pozornosti dáva elegantné dámske klasické „asteirovky" v štýle 30. rokov.

Vyššie značky zamerané na široký trh sa budú prezentovať v sekciách superior essential. Nováčikom je tu Garry Weber aj vystavovatelia z východnej Európy - z Maďarska značka Guliver a Condor z Rumunska.

Vystavovatelia v sekciách urban authentic, urban active & urban fresh sa nechávajú inšpirovať životom ulice, ktorý dokáže priniesť veľa zaujímavých podnetov, a tak ani tu nebude o novinky núdza.

Sekcia detských topánok, kidwalk, bola na ostatnom vydaní prestavaná spôsobom, ktorý si vystavovatelia aj návštevníci pochvaľovali. Možno aj to prispelo k tomu, že sa sem prihlásili nováčikovia z viacerých krajín.

Hala 3 sa stala pódiom pre asi sto dizajnérskych nováčikov. Sekcia design attack

prekvapí každú sezónu novým mottom, v znení ktorého je zariadená celá hala.

Septembrové motto znie „bahama mama". Bahamy sa stali inšpiráciou pre leto, slnko a oddych uprostred paliem a bieleho plážového piesku. Čerstvé ovocie a chutné koktaily kam až oko dovidí.

 

V sprievodnom  programe sa okrem trendov na jar-leto 2014 a výhľad na jeseň a zimu 2014/2015 poslucháči môžu zapojiť do odborných diskusií a do osláv výročí viacerých zväzov a firiem.

Veľtrh GDS je jedným z veľtrhov ponúkajúcich širokospektrálny pohľad na stav a produkciu obuvníckeho priemyslu so solídnou informačnou hodnotou. 

Zdroj GDS, sprac. Darina Vitteková

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly