Flash
Expo Riva  november 2019


Hong Kong – raj obchodníkov i spotrebiteľov 

Realitná a konzultačná spoločnosť CBRE nedávno zverejnila výsledky svojho každoročného prieskumu o stave celosvetového maloobchodného módneho biznisu, ktorý vychádza z údajov 320 maloobchodných značiek. 

Prieskum porovnáva atraktivitu dvesto miest vrámci celého sveta z pohľadu počtu maloobchodných značiek, ktoré otvárajú svoje prvé obchody práve v daných lokalitách. Na prvom mieste sa umiestnilHong Kong s 51 novými maloobchodnými predajňami za rok 2012, nasleduje Kyjev, v ktorom svoje predajne otvorilo 39 predajcov. 

"Hong Kong poskytuje maloobchodníkom príležitosť zvyšovať svoje obraty aj vďaka rozširujúcej sa strednej vrstve zákazníkov a tiež vďaka prílivu turistov z pevninskej Číny.Značky vstupujúce do regiónu ho často, aj keď menej ako v minulosti, používajú ako odrazový mostík, nakoľko v súčasnosti viac maloobchodníkov vstupuje do tejto zóny priamo prostredníctvom čínskych miest. V počte otváraných predajní v roku 2012 jednoznačne viedli luxusné značky, ale faktom ostáva, že aj maloobchodníci z celého spektra módnej brandže otvorili svoj prvý obchod práve v Hong Kongu, vrátane značky Pierre Cardin, Forever 21 a Cos,"povedal Peter Gold, vedúci oddelenia zahraničného maloobchodu spoločnosti CBRE.
Do svetovej špičky patrí jednoznačne Nemecko, ktorého štyri mestá sa umiestnili v top dvadsiatke. Ide o Berlín s 28 novými predajňami, Frankfurt nad Mohanom má 20 nových prevádzok a Hamburg s Mníchovom majú po 19 predajní.Zaujímavé čísla v počte novootvorených prevádzok módnych značiek má aj Paríž (24), Londýn (23) a New York (20).
I keď Londýnu nepatrí prvenstvo v počte otvorených predajní, dostal sa do vedúcej pozície v oblasti maloobchodného zastúpenia jednotlivých módnych značiek vo svete. Za ním nasleduje  Dubaj, tretie miesto patrí Parížu, ktorý tak predbeholNew York. Ten sa o štvrté miesto podelil s Moskvou. Hong Kong a Madrid skončili na šiestom a siedmom mieste. Jediným mestom, ktoré si významne posilnilo svoju pozíciu je Peking, ktorý postúpil z 13. miesta na ôsme.

 

  

Zdroj: PamBiancoDaily

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly