styl 2021


Je z čeho vybírat 

WHO´S NEXT - Paříž, 25.-28. 1. 2014

 

Aktuální módní dění začíná každoročně už na začátku ledna mnohými veletrhy a přehlídkami. V naší uspěchané době se musí stihnout módní sezónní termíny, a to je pěkná honička. V druhé dekádě ledna se už konal v Paříži kontraktační veletrh s módní konfekcí, dnes s názvem WHO´S NEXT.

 

Vypadá to, že móda patří především mladé generaci. Ta je ochotná vydat nemalé prostředky za svou vyhraněnou představu a hlavně za oblíbenou značku. Snad proto došlo v minulém období téměř k zániku tradičního pařížského veletrhu, který se pod názvem Pret-a-Porter přetavil do nových představ podatelů divočiny. Nutno podotknout, že Pret-a-Porter po svých víc jak 61 edicích tak nějak ztrácel dech a tradice se rozpustily do agresivnější značky, která sází  především na mladou populaci a s ní přichází také oblíbené styly - street, jeans, sport, city,....

WHO´S NEXT obsadil na výstavišti u Porte de Versailles hned tři velké haly a v mnoha odděleních najdeme vše, co dnes k módě patří - oděvy, doplňky, konference, semináře, přehlídky, soutěže i módní fóra. Veletrh ještě není zdaleka usazen ve své koncepci, stále si vytváří nové prostorové uspořádání, takže člověk někdy tápe. Také doprovodné atributy jsou často rušivým elementem, ale mládí si svou hudbu a zvuky žádá, tak je má mít. Milovník módy si tu ale přijde na své, zejména v nabídce malosériových a butikových kolekcí, které jsou vesměs na vysoké úrovni skladbou, zpracováním, kombinovatelností a celkovým vzhledem. Velkou část nabídky tvořily doplňky, bez nich si dnes módní vzhled ani nedovedeme představit.

Nikdo si nenechá ujít módní show. Tentokrát to byla přehlídka tureckých tvůrců - Turecko se stalo oděvní a textilní velmocí a dává to o sobě patřičně vědět, postupně se prezentuje na všech důležitých evropských módních kláních. Přehlídka byla krásnou taneční podívanou, s příběhy současné doby. Choreografie byla divoká a veselá, ale kdybych měla hodnotit předváděné oblečení, tak si nevzpomenu. Ano, dnes i WHO´S NEXT je veletrh se skvělou nabídkou i dotekem Francie a je z čeho vybírat.

 

 

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly