styl 2021


STYL a KABO – vstupní brána na středoevropský módní trh 

0.JPG

Veletrhy módy STYL a KABO se na brněnském výstavišti konají dvakrát ročně již od roku 1993. Od svého vzniku se profilovaly jako specializovaná B2B přehlídka módního průmyslu. Cílem pořadatelů vždy bylo vytvořit optimální prostředí pro obchod, prezentaci a mezinárodní spolupráci v těchto odvětvích. Řada dnes známých a etablovaných značek či módních návrhářů vstoupila na módní trh právě v Brně. Díky trvalému zájmu obchodníků z tuzemska i okolních zemí, především pak ze Slovenska, plní veletrhy STYL a KABO svou roli vstupní brány na tyto trhy již déle než dvacet let. Jako jedny z mála v oboru navíc dokázaly přečkat i obtížné období posledních pěti let, kdy módní průmysl zasáhla ekonomická krize, která se dotkla všech veletrhů v Evropě.

 

V loňském roce se situace v maloobchodě zlepšila natolik, že nastal zřetelný obrat směrem ke stabilizaci oboru i obou veletrhů. V únoru i v srpnu 2013 se zúčastnilo přes sedmdesát nových vystavovatelů a pozitivní trend pokračuje i letos. Opět se představí přes padesát zcela nových firem a nebude chybět ani zóna s nezávislou designovou módou Fresh Fashion. Celkem se bude prezentovat více než 500 oděvních, obuvnických a kožedělných značek z 15 zemí světa. Jejich aktuální kolekce si od 16. do 18. února 2014 podle očekávání prohlédne více než pět tisíc odborných návštěvníků, tj. především obchodníků a nákupčích. Novinkou je souběžné konání s veletrhem oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA, v neděli 16.2.

 

STYL s tradičními i novými vystavovateli

Mezinárodnímu veletrhu módy zůstává věrná dlouhá řada významných textilních a oděvních firem, a to jak domácích výrobců, tak dovozců. K účasti se přihlásili všichni tradiční vystavovatelé jako Pleas, Anita Moravia, Favab, Tonak, Karpet, Anytra, Doppler, Sanu Babu, Hegler, CPM, Jopess fashion, Jihočeská textilní, Veltex, Coexis, výrobci košil AMJ, Arikos a R.G.I., dovozci francouzské módy Šulc, Boja a další. Opět budou vystavovat francouzské značky Pause Café a DDP, polský výrobce barevných džínsů Rocks Jeans, vystavovatel PM-styl představí portugalského výrobce dámské konfekce Givec. Bižuterii budou tradičně nabízet členové Svazu výrobců skla a bižuterie a dále např. společnosti Kalipra, AEL a další. Po úspěšné premiéře v srpnu 2013 se znovu otevírá zóna alternativní nezávislé módy Fresh Fashion, kterou Veletrhy Brno připravují ve spolupráci s firmou Lovemusic.

Nový vystavovatel společnost PROMORAIN na veletrh přiveze špičkové deštníky značky FULTON London. Poprvé se návštěvníci seznámí také s nabídkou společnosti Belleshoes ze slovenského Komárna, která na veletrhu STYL přestaví vysoce kvalitní oblečení pro sport a volný čas. V zóně Fresh Fashion bude mít premiéru česká módní značka Ritore a Spookid.

K významným návratům patří účast mezinárodní společnosti FELINA. Specialista na luxusní dámské spodní prádlo větších velikostí má v portfoliu značky  FELINA, CONTURELLE by FELINA a nyní nově značku pro mladé UNUSUAL.

Pozornost si zaslouží také návrat vystavovatele Štěpán Junek Easy Style a společnosti MILETA, která  patří mezi největší evropské výrobce kapesníků, košilovin a batistů. Na rozsáhlém stánku o ploše 300 m2 se představí Ptak Moda - největší polský oděvní velkoobchod. V neposlední řadě se rozšiřuje nabídka italských a francouzských značek, které na veletrhu zastupují české společnosti Imponex, Irtanex a Ondřej Fotr.


KABO ukáže trendy v obuvi a kožené galanterii

Největší kontraktační přehlídka v oboru přivítá všechny tradiční vystavovatele a značky jako Wortmann (Tamaris), Rieker, ara shoes, Mustang, Wendel (Marco Tozzi), Caprice, Lanson (Icebug), Geneze (Romika, Josef Seibel), Legero, TERM, V+J obuv, Gabor, Protetika a další. S koženou galanterií se opět budou prezentovat český výrobce kabelek UNIDAX, Ragazza, Axel accessories, Verde, Hellas star, Arteddy, Sendi design, Borse Design a další. V rámci společné expozice České obuvnické a kožedělné asociace se představí firmy Jiří Šnobl, Pegres, Lagen, VTR a Natur produkt.

K novým vystavovatelům veletrhu KABO patří společnost HH sportif, která je výhradním dovozcem značek HELLY HANSEN a SELECT. Historie norské značky HELLY HANSEN sahá až do roku 1877 a jde o významného inovátora v oblasti outdoorového a sportovního vybavení. Novinkou v sortimentu společnosti bude francouzská značka sportovní obuvi TBS.

Pozornosti návštěvníků by neměla uniknout ani premiérová expozice polské společnosti Trio PL, která je významným výrobcem luxusní pánské obuvi. Dalším zajímavým nováčkem je společnost Soňa Karaivanova s nabídkou obuvi pro sport a volný čas.

Po dvou ročnících se na KABO vrací společnost DERMATEX, která je dodavatelem luxusní dámské obuvi značky DESKA. Po stejně dlouhé absenci se návštěvníci veletrhu seznámí také s obuví polské firmy ACORD, vrací se rovněž dodavatel batohů Leasyn a další.


Doprovodný program

Molo v pavilonu P bude čtyřikrát denně dějištěm přehlídek nových kolekcí vystavovatelů z branže dámské konfekce, spodního prádla, ale i sportovního a nočního prádla a plavek. Přehlídky začínají každý den veletrhu vždy v 10, v 11, ve 13 a v 15 hodin.

Tradiční součástí veletrhů STYL a KABO je doprovodný program pro obchodníky. Přednášky a diskusní fóra na aktuální témata připravují odborní garanti obou veletrhů Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu a Česká obuvnická a kožedělná asociace.

Podrobnější informace naleznete na www.bvv.cz/styl nebo www.bvv.cz/kabo.

 

MK, foto: Zach, Zemánek - STYL KABO, Brno

foto- Zach, Zemánek - STYL KABO, Brno.JPGFoto Zach, Zemánek - STYL KABO, Brno -.JPGIMG_6131v.JPGIMG_6865v.JPG


 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly