Expo riva 2020


Trendy bielizne na jar a leto 2015 

21-14.jpg

Bielizeň znamená v modernej dobe oveľa viac, než len kúsky nevyhnutných odevov, intímne skrytých pod vonkajšími obalmi. Bielizeň je dnes sofistikovaná funkčná krása, plnohodnotná rovnako, ako vonkajšie vrstvy oblečenia.


Vďaka moderným, umelo vyrobeným materiálom s prídavnými hodnotami i tým prírodným v jemnej podobe a všetkým kombináciám, i tiež vďaka novým technológiám v pletiarskom, čipkárskom aj tkáčskom sektore a finálnym úpravám získavame materiály, ktoré sú ľahšie ako dych,  priedušné a pritom kompaktné, elastické, mäkké a veľmi príjemne pôsobiace pri dotyku s pokožkou. Na jarnú a letnú sezónu sú ešte sofistikovanejšie pre už spomínanú priedušnosť. Formy a strihy je nutné často minimalizovať s ohľadom na výstrihy, prestrihy, mini body a podobne. A potom je tu veľký sortiment doplnkov, ktoré sú tiež malým a zároveň veľkým dielom technológií, či už ide o lemovky, stužky, mašličky, gumičky, háčiky, pútka, zapínacie sety, spony i ozdobné elementy. To všetko v mini a veľmi luxusnom vyhotovení.
Tu sa to však nekončí. Nie všetky dámy sú vybavené rovnako, niektorým je vo vrchných partiách dopriate  bez toho, aby to žiadali, iné hľadajú svoje miesto na slnku bez potreby  drastických operácii na vloženie silikónových transplantátov. Bielizňový, mimochodom veľmi rozsiahly a úspešný priemysel, si poradí aj s nevysloveným prianím. Vhodné strihy a elastické materiály niečo zmenšia a naopak, vhodné formy a gélové vložky zhodnotia určité vrodené "nedostatky". Mnoho dielov je  možné už lepiť priamo na telo. A k dispozícii sú tiež tepelne vytvarované košíčky na bezšvíkové typy v jednoduchej forme alebo ako ľahké lamináty či "neoprény".
Kľúčovú úlohu v novej sezóne bude hrať čipka. Do popredia sa dostanú veľmi jemné čipky s plochým povrchom a kvetinovým alebo arabeskovým dekorom, väčšinou s elastickým efektom. Značne sa bude využívať celoplošne vzorovaná čipka, alebo ako presne komponovaný diel do vsadiek. Veľmi aktuálne budú aj jednofarebné i farebné čipky, niekedy s plastickým dekorom a tiež rôzne drobné štruktúry a sieťové efekty.
Podprsenkové diely budú tvarované šitím alebo sa využijú vystužené košíčky, často z nových neoprenových priedušných kvalít. Budú s kosticami i bez nich, bohato zdobené čipkovými elementami.
Nohavičky budú minimalisticky vyhotovené ako tangá alebo v slipovom vykrojenom type, alebo i s vyšším bočným dielom. Čipky sú nevyhnutné a vždy tvoria set s vrchným dielom.
Bielizňové sety sú viacdielne, nechýbajú košieľky a spodničky, v ponuke je nočná bielizeň, sexy bielizeň, klasická denná aj funkčná športová bielizeň.
Bezšvové  pletenie vytvára predovšetkým u športových typov nové zaujímavé tvary, s možnosťou rôznych dimenzií vzorov i kvalít. Nuž a to je budúcnosť nielen v bielizni a vo funkčných odevoch.
Podľa charakteru by sa dalo bielizeň rozčleniť do štyroch skupín LUXUS A EXOTIKA,
ROMANTIKA, SPORT , SEXY NÁLADY.  Týmto skupinám sú podriadené formy aj dekory.

JČ, foto: archív autorky

21-1.jpg21-2.jpg21-3.jpg21-4.jpg21-5.jpg21-6.jpg21-7.jpg21-8.jpg21-9.jpg21-10.jpg21-11.jpg21-12.jpg21-13.jpg21-15.jpg21-16.jpg21-17.jpg21-18.jpg21-19.jpg

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly