Flash


LENKA SRŠŇOVÁ 

Lenka Srsnova portret.jpg

Profil dizajnéra a aktuálna kolekcia pre Fashion LIVE! 2014

 

Lenka Sršňová má za sebou študijné stáže na prestížnych školách, a odbornú stáž v módnom dome Jean-Charles de Castelbajac v Paríži, ktoré ovplyvnili jej pohľad na súčasný odevný dizajn. Na slovenské pomery je Sršňovej tvorba značne netypická a jej rukopis je neprehliadnuteľný. Od roku 2009 pracuje dizajnérka Lenka Sršňová pod vlastnou rovnomennou značkou a prináša veľmi špecifický pohľad na súčasnú módu. Jej modely charakterizuje odvážna hra s intenzívnymi farbami, vzormi a symbolikou. Kladie veľký dôraz na detaily, materiál a precízne vypracovanie. Modelom dodáva charakteristický ráz aj to, že často balansujú na hrane reality a fantázie. Lenka Sršňová vytvára odevy v malých limitovaných sériách a originálnych jedinečných kúskov vytvorených na mieru. Zákazníkom ponúka inovatívny a nadčasový pohľad na súčasný odev, vyjadruje potrebu človeka vyčleniť sa z davu a zvýrazniť svoju individualitu. Odev robí človeka a Lenka Sršňová tvorí odev, ktorý dokáže zaujať, pobaviť a dodať nositeľovi pocit výnimočnosti.

 

Kolekcia Lenky Šršňovej má názov Colorcode, farebný kód, ktorý je výsledkom prebádania sveta farieb. Colorcode búra stereotypy, prekračuje hranice pravidiel, ponúka nové a veselé možnosti využitia farieb a ich odtieňov. V spolupráci s textilnou dizajnérkou Michaelou Bednárovou zasadili do živých vibrujúcich vzorov energicky čisté plochy, premyslené farebné kombinácie, či súmerné linky. Vznikli tak dezény inšpirované farebnými vzorkovnicami a ich variáciami v ploche. Všetko je dôkladne premiešané a zmixované do obľúbenej "klasiky" s nádychom nedbalosti, elegancie a zámerného experimentu. Východiskovými prvkami sa tentoraz stali farebný kruh, štvorec a linka, ktoré sa paralelne objavujú ako dezén, krajčírsky detail a minimalistická plocha rozohraná v strihu aj v samotnom materiáli.

Ukážky z tvorbyGalaktika 2014, 4, foto Jakub Gulya¦üs.jpgGalaktika 2014, 3, foto Jakub Gulya¦üs.jpgGalaktika 2014, 2, foto Jakub Gulya¦üs.jpg.jpg

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly