styl 2021


JANA GAVALCOVÁ 

Jana Gavalcova portret.jpg

Profil dizajnéra a aktuálna kolekcia pre Fashion LIVE! 2014

 

Jana Gavalcová je stálicou Slovenskej módy, jej kreácie siahajú od náročne spracovaných  kusoviek, konzervatívnych či honosných spoločenských  šiat cez výrazne zdobené mini, až po série romantických sukní, bláznivých legín a doplnkov. Za čas svojho pôsobenia v módnom svete stihla vytvoriť niekoľko kolekcií, obliecť množstvo osobností, spolupracovať s Miss Universe SR a tvoriť pre charitatívne projekty. Neobyčajné ručné vypracovanie materiálov, spolu s odvážnymi kombináciami hladkých plôch a drsných punkových zásahov z nej robia jednu z najuniverzálnejších módnych tvorcov na Slovensku. Rodinné zázemie výrazne prispelo k tomu, prečo sa venuje svojej profesii. Starý otec bol pánsky krajčír a stará mama krajčírka, druhý starý otec mal vzdelanie v oblasti výroby topánok.  Od roku 2009 spolupracuje s Miss Universe SR, pre ktorú pravidelne vytvára kolekciu plaviek a pripravuje jej finalistky na celosvetové súťaže - je autorkou slovenského národného kostýmu, v ktorom Slovensko reprezentujú Miss Universe na svetových súťažiach krásy.

 

V aktuálnej tvorbe Jana Gavalcová kombinuje modrotlač s modernými materiálmi, kožou a umelými kožušinami. Kolekcia ponúka tradičnú techniku farbenia tkanín z pohľadu návrhárky na súčasnú módu a poukazuje na vizuálnu efektnosť a eleganciu modrotlače, jej sviežosť a nadčasové spracovanie.  

Prvé náčrtky kolekcie vznikli pred 3 rokmi a vyústili do pilotnej trojice veľkých modrotlačových spoločenských šiat. Kolekcia prezentuje autorkin vzťah k remeslu, ľudovej tvorbe a k spájaniu tradičných prvkov s modernými.

foto: Brezovský, Jellínek

Ukážky z tvorby.JPGGavalcova 2 FL foto Brezovsky.jpgGavalcova 5 foto Jellinek.jpgGavalcova 6 foto Jellinek.JPG

 

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly