Flash
Expo riva január 2017


ĽUBICA PONCIK 

Lubica Poncik portret.jpg

Profil dizajnéra a aktuálna kolekcia pre Fashion LIVE! 2014

 

Práca Ľubice Poncik  bola prezentovaná na predajných výstavách a prehliadkach v Čechách, Francúzsku, Belgicku, Nemecku, Rakúsku i Taliansku.  Svojou tvorbou sa hlási k tradíciám a slovenskej ľudovej výšivke. Využíva moderné technológie, čím jej modely získavajú súčasný až nadčasový výraz. Na odevy aktuálnych strihov aplikuje formou sublimačnej potlače tradičné ľudové motívy, najmä určité typy plnej a plastickej výšivky. Využíva tiež tradičné techniky výroby textilu a odevov: háčkovanie, paličkovanie a pletenie.  

Niekoľko rokov aktívne spolupracuje so šperkárkou Hany Horbanovou Kašičkovou, s ktorou tvorí pod spoločnou značkou lubi_hany. Výsledkom ich spoločnej tvorby je rad nositeľných šperkov pod názvom "LOOP" komponovaných z tvarovo jednoduchých háčkovaných a kovových prvkov. Celá tvorba je inšpirovaná tradičnou textilnou technikou - írskou čipkou. Textilná a odevná dizajnérka Ľubica Poncik prináša svojimi aktuálnymi kolekciami vždy nové nápady a inšpirácie pre svoje zákazníčky. Vďaka tomu sa jej odevy a šperky dostali aj do ďalekých krajín a miest akými sú napríklad Dubaj, Južná Amerika a Austrália.

 

Kolekcia "In my heart", alebo "V mojom srdci", je inšpirovaná ľudovou tematikou, ktorá je pre dizajnérku typická. Ústredným motívom kolekcie sú srdcia, ktoré v slovenskej kultúre predstavovali sídlo života, mocný znak lásky a v kresťanskej symbolike zbožnosť. Súčasne s rastlinnými a zvieracími motívmi sú na textile zobrazené štylizované ornamentálne srdcia v rôznych podobách a farebnostiach. Potlačené dezény vo farebných tónoch evokujú skutočnú výšivku. Celú kolekciu dopĺňajú i ručne háčkované modely a doplnky,  vytvorené historickou technikou írskej čipky. Z textílií dominujú hodvábny šantung, satén a obľúbený éterický šifón, ktoré podčiarknu vznešenosť a eleganciu každej dámy, pre ktorú sú modely kolekcie určené.

Ukážky z tvorby.jpgfoto7.jpgfoto10.jpg

 

 

 

ATOK
hong kong január 2019

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly