Expo riva 2020


Trendy detskej módnej konfekcie na sezónu jar a leto 2015 

2.jpg

Letná sezóna pre deti, to je veľký príbeh prázdninovej pohody s pobytmi pri mori a jedinou starosťou - užiť si najrôznejšie dobrodružstvá, stať sa námorníkom a objavovať nové svety. Pre detskú módu to znamená športovú uvoľnenosť s témou morských inšpirácií, dotykom tropických krajov a tiež klasické námornícke prúžky, symboly, tmavo modrá farba či odraz vodovej modrozelenej a záblesky lesku.

 

Karibské dobrodružstvo, hľadanie ostrova pokladov, biele pláže so škrupinami mušlí, kde si môžu deti vyloviť tú svoju, priložiť si ju k ušiam a vypočuť hukot morského príboja, v diaľke zahliadnuť plutvu žraloka alebo sa ponoriť do tropického pralesa s bujnou vegetáciou, plnou pestrofarebných kvetov a vtákov. Detské predstavy a fantázie nepoznajú medze a sú vítanou inšpiráciou pre letné oblečenie, ktoré bude dekorované radom potlačí a vzorov s motívmi vegetácie i zvierat. Bohatá paleta živých odtieňov, kam patrí citrónová, chladná zelenomodrá, ale aj detská ružová a tisíce odtieňov modrej, biela, zlatá, strieborná aj piesková, túto tému len podčiarkne.
Horizontálne kladené prúžky sa objavia ako potlače, v pestrých úpletoch alebo priamo v tkaninách prichádzajú trblietavé efekty, ale aj explózie žakárových vzorov, aplikácií a výšiviek v podobe kvetín v oblečení na "veľké" príležitosti. Skvelo sa zapája aj "chic" oblečenie s kruhovou sukňou evokujúcou návraty 60. rokov. Objaví sa aj lichobežníková línia, oživená patchworkovými efektmi a sofistikované materiály, ako sú plošné výšivky, čipky, voály a mušelíny. Námornícke tričká vo vodových farbách alebo s potlačami poetických motívov, či s prúžkami a sieťovými štruktúrami tylov doplnia nohavice všetkých dĺžok, legíny, bermundy a veľmi aktuálne úzke nohavice vo vitamínovej farebnosti.

Tematické námety


MALÝ GENTLEMAN
Jeho šatník je inšpirovaný nekonečnou farebnosťou mora, odtieňmi modrej ako v potlačiach,  tak i v pestro tkanom či pletenom vyhotovení, ktorá siaha od kráľovskej modrej ku kobaltovej, cez denimovú až k azúrovej. Doplní ich optická biela, smotanová,  béžová a vodovo zelená. Leto detí  je rozdelené medzi hravé dni na pláži a na zhon v horúcich dňoch v mestských aglomeráciách. Tu sa farebnosť odvíja od antracitovo šedej farby, ktorú doplní jasná žltá a brazílska zelená. V šatníku nebudú chýbať mäkké fleesové bundičky a pulóvre či vesty s patchworkovým vzorom, dvojfarebné blejzre, nylonové letné saká bez podšívky,  tričká a polokošele s potlačou, šortky a bermudy. Športové odevy majú relaxačný charakter pre komfort a pôžitok z voľného času.
STREET ŠTÝL
Námety na tzv. mestský štýl sa inšpirujú súčasným japonským a americkým trendom v tejto oblasti. Ide o klasický rockový štýl, kde sa nájdu kožené motorkárske bundy, "obnosené" denimy s jasnými zábleskami kovových dekorov či funkčných uzáverov, multikolorové detaily, sieťové vsadky a záplaty. Aktuálne budú všadeprítomné tričká v živých farbách v pop art štýle alebo s výrazným grafickým dekorom, ktoré sa nosia s úzkymi nohavicami v živých farbách alebo s džínsovými  typmi. Odevy z denimu majú patinu, jemnú povrchovú devastáciu a vyblednutý povrch. Motorkárske košele a bundy sú tiež z ľahkých nylonových materiálov, so zaujímavými povrchovými efektnými aj funkčnými úpravami.
MEDZI SNOM A REALITOU
Rozprávky a sny s retro dotykom sú osviežené novým dizajnom a sú ďalšou inšpiračnou témou pre ľahko avantgardnú detskú kolekciu na jar a leto 2015. Využitie nových technológií pre dekor a nových finálnych úprav pre nezvyčajné povrchové efekty prináša mnoho noviniek v tejto oblasti.
Nové ozdobné  prvky poskytuje 3D technológia, laserové perforácie, metalické povrchy, ligot a svetelné odrazy, lemy so strapcami či  lesklé saténové obruby. Rozprávkové postavy ako napríklad Popoluška, môžu byť inšpiráciou odevov pre malé princezny. Sú však ponímané s humorom a majú živú farebnosť - vodovozelenú, jemnú alebo ostrú ružovú, mäkkú žltú a šedú.
Jednoduchosť, pohodlné formy, stredne sýte farby, jemné detaily, mäkké prírodné materiály, veselé potlače a kvetinové vzory akoby z historických predlôh, prinášajú jemný dotyk Francúzska, ktorý je ešte zvýraznený čipkovými vsadkami a volánmi v nových formách a objemoch. Pre dievčatká je to romantický a jemný vzhľad, pre chlapcov mierny dotyk "dandy" štýlu, ktorý prinesie drobné kocky, bodky a námornícke prúžky.
ZELENÁ FILOZOFIA
Prírodný vzhľad a prírodná podstata sú charakteristické pre staronový námet, tentoraz s veľkým dôrazom na organické a bio materiály a výrobky s rešpektom k prírode. Je to skôr téma pre rodičov ako pre detský naturel. Ale aj tieto kolekcie majú hravý charakter niekdajších objaviteľov nových svetov či koloniálnu inšpiráciu. Prírodná farebnosť sa koncentruje na rôzne zafarbené odtiene bielej, béžovej, šedej, khaki a tiež hnedé tóny u pohodlných foriem tričiek, košieľ, blúzok, sukní, safari kabátikov, bundičiek a bermúd, ktoré majú trochu pokrčený charakter, ako sa na naozajstnú prírodu patrí!

Philippe PlainPhilippe PlainPhilippe PlainPhilippe PlainParrot ItalyParrot ItalyParrot ItalyMiss Grant e Lù:LùMiss Grant e Lù:LùMiss BlumarineMiss BlumarineMiss BlumarineMiss BlumarineIl GufoIl GufoIl GufoIl GufoIl GufoIl GufoFunFunFunFunFunFunFun7.jpg6.jpg5.jpg4.jpg3.jpg2.jpg1.jpg

 

JČ, foto: Pitti Bimbo

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly