styl 2021


Detská konfekcia na jeseň a zimu 2015/2016 

0.JPG

Zima nám síce ešte podkuruje, no luxusné značky s detskou konfekciou majú už jasno, aké kolekcie ponúknu na jeseň a zimu 2015/2016. V jesennom zubatom slnku a zimnom mraze sa bude odohrávať nemý dialóg farieb, zvukov a vôní prírody a prenesie sa do detskej módy, kde vytvorí silnú atmosféru elegancie.

 

Tá bude totiž leitmotívom sezóny jeseň a zima 2015/2016 v detskej konfekcii. Nájdeme v nej moderné neoprénové tričká vyšité zlatými flitrami, kruhové sukničky s ozdobenými krajmi aj postavičkami z rozpráviek. Nikdy by sa nemalo prestať snívať!

Detská cesta sa začína v záhrade za zimného slnovratu, pokračuje výletom do zoo, ďalej z poskakovania po listoch jesennej prírody na bezstarostnú hru na ihrisku po škole a končí na párty v altánku alebo na oslavách pri špeciálnych príležitostiach. Dizajnéri majú súčasný životný štýl detí dobre zmapovaný a mysleli na všetko. V zimnom šatníku budú  kabáty, bundy, plášte, perové bundy, pravé, no najmä eko-kožušiny, pleteniny a široká škála šiat. Ponuka bude doplnená o baleríny, členkové topánky, moonboots, čiapky s kožušinami a kvetmi, kožené tašky a čelenky s brmbolcami. Z materiálov je na šaty s plnou kruhovou sukňou vhodná organza zdobená špeciálnymi výšivkami, žakárové úplety s čierno-bielymi poetickými potlačami, žerseje alebo zamat. Chlapci sa môžu tešiť na dvojfarebné mikiny a veľmi pohodlné úplety. Kultový army štýl neopustí chlapčenské šatníky a zostane súčasťou budúcich zimných kolekcií. Kategóriu 'musím mať' budú predstavovať žlté syntetické kožušiny, ktoré oživia a presvetlia zimný šatník.

Ďalším leitmotívom sezóny budú inšpirácie maminým a otcovým šatníkom. Jeho pilierom budú vrstvené a multifunkčné technické textílie, ktoré budú už na pohľad hovoriť o láske a pohodlí. Sem bude patriť aj štýl na voľný čas kombinovaný témou ulice a univerzitnými akcentami.

V dievčenských zimných kolekciách bude veľa florálnych motívov, či už potlačí, aplikácií alebo doplnkov, ale aj grafické námety. Nezabudli sme ešte? V detskom sne môže byť aj zima rozkvitnutá. A bude aj teplá. Nie kvôli globálnemu otepľovaniu, ale vďaka hebkému a teplučkému kašmíru a vlne. Samozrejme lurex a hodváb nesmú chýbať v dievčenských kolekciách na elegantných a sofistikovaných detailoch, ako sú volániky a jemné výšivky. Nielen v luxusných kolekciách musia byť materiály prvotriednej kvality, ktorú dosiahnu pomocou high-tech vlákien a ponúknu malým nositeľom teplé objatie. Nadmerné svetre, kimoná a malé vesty budú kľúčovými odevnými doplnkami.

Farebnosť bude pestrá, budú však v nej dominantné jasné farby červenej žltej a kráľovskwej modrej na jednej strane, na druhej aj čierno-biele kombinácie v detskom podaní. Klasické farby a neutrály osviežia rôzne odtiene modrej s presahmi do červenej a fuksie. Intenzívna červená sa dobre kombinuje s tmavšími farbami a pekne harmonizuje so zlatými doplnkami.

Samozrejme army štýl zostane vo vojenskej zelenej, napriek tomu aj tu bude nepriehľadnuteľná elegancia vzhľadu. Šedé a béžové sa uplatnia na bundách a kožušinách, výrazná žltá na doplnkoch alebo ako hlavná žiarivá farba celého outfitu.

Jedno sa detským kolekciám nedá uprieť, budú plné originálnych nápadov, doplnkov, hravé a predsa istým spôsobom vyzreté.

Fashion from SpainFashion from SpainFashion from SpainFunFunFunIl GufoIl GufoPhilipp Plein JuniorPhilipp Plein JuniorPhilipp Plein JuniorSarabandaSarabanda0Il GufoPhilipp Plein Junior - 018.jpgPhilipp Plein Junior - 006.jpg

 

Darina Vitteková

Foto: Pitti Immagine Bimbo/Giovanni Giannoni

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly