styl 2021


Parížska škola módy a obchodu bude priamo v Bratislave 

19-CL-bis-e1443780245830.jpg

Vo Francúzsku založila Francúzska federácia dámskej konfekcie v roku 1993 vysokú školu módy a obchodu MOD´SPE Paris. Škola dodnes predstavuje tradície francúzskej módy, ktoré sa desaťročia formovali v srdci módy, v Paríži. A práve v Bratislave ako jedinom stredoeurópskom meste bude od septembra tohto roku jej pobočka pôsobiť.

 

"Na začiatku sme mali osem študentov, dnes ich máme 200 a pochádzajú nielen z Francúzska, ale aj z iných krajín, spolupracujeme dokonca aj s univerzitami v Severnej Amerike, ktoré nám posielajú študentov", objasnil na brífingu prezident Francúzskej federácie dámskej konfekcie a zároveň riaditeľ MOD'SPE Paris Daniel Wertel. Ako zdôraznil, škola symbolizuje nielen tradície, ktoré sú späté s Francúzskom ako kolískou módy, ale tiež dynamizmus, ktorý chce Francúzsko neustále do sveta módy a módneho marketingu prinášať. "Preto sa aj neustále mení štúdium na našej škole, prispôsobujeme ho trendom, ktoré si vyžaduje módny priemysel a budúci potenciálni zamestnávatelia našich študentov", informoval Wertel.
Oprávnenie na poskytovanie trojročného bakalárskeho štúdia získala na jeseň 2015. Pôjde o pobočku zahraničnej vysokej školy a jej absolventi získajú francúzsky titul. "V septembri otvoríme študijný odbor produktový manažér pre módny marketing a dizajn", informovala zástupkyňa MOD'SPE Paris CENTRAL EUROPE Silvia Paveková. Ako dodala, škola nebude vychovávať módnych návrhárov, zameria sa na budúcich manažérov, ktorí pracujú v módnom biznise.
„MOD´SPE Paris formuje talenty, profesionálov schopných zvládnuť marketingové a obchodné stratégie, nákup a komunikáciu v odvetví módy a dizajnu," vysvetľuje ďalej riaditeľ školy Daniel Wertel. 

"Prednášať na nej budú ľudia priamo zo spoločností, ktoré podnikajú v módnom priemysle, približne polovica vyučujúcich bude z Francúzska," avizovala zástupkyňa vysokej školy. Upozornila aj na dôraz, aký škola kladie na poskytnutie dostatočných skúseností z praxe. To má zabezpečiť forma duálneho vzdelávania. "Každý rok študenti absolvujú 280 hodín praxe v niektorom z podnikov v oblasti módneho priemyslu," spresnila Paveková.
Škola bude otvorená pre študentov z celej strednej Európy, štúdium bude prebiehať v anglickom jazyku. V prvom ročníku má škola ambíciu otvoriť dve triedy. "Predpokladáme, že prijmeme 40 až 60 študentov," uviedla ďalšia zástupkyňa školy Jana Lalová.

Ako uviedol denník Čas, ide o súkromnú školu a záujemcovia si budú musieť siahnuť hlboko do vrecka, školné presahuje 7 800 € a bude splatné vo dvoch splátkach.
Škola bude mať sídlo na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

 

Z ts TASR sprac. Dv, foto MOD´SPE Paris

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly