styl 2021


Atelier Donát – čtvrtstoletí originální české módy 

00.jpg

Módu Ateliéru Donát lze charakterizovat jako kreativní, hravou a optimistickou. Těžko ji lze zařadit do nějaké kategorie. Modely tvoří návrhářka, která nemá ráda konvenci a nenechá se zaškatulkovat do konformity. Ateliér Donát má hodně příznivkyň - zákaznic, je známý svým kreativním přístupem k módě, v němž se zajímavým způsobem kombinují různé střihy, barvy, originální oděvní motivy i přírodní materiály jako bavlna, len nebo viskoza.

 

Modely A.D. se prodávají v autorských obchodech - 20 let v Poděbradech, 15 let v Praze a v Bratislavě, 3 roky v Pardubicích. Dále jsou modely k dostání v obchodech a ateliérech v Čechách, na Slovensku, v Německu a Rakousku.

Móda na míru vašemu já i postavě

Ateliér proslul i díky jedné z jeho slavných zákaznic, Nadě Konvalinkové, tím, že navrhuje šik módu pro plnoštíhlé ženy. V jeho nabídce si ale vybere každá žena, mladá, dříve narozená, štíhlá či plnějších tvarů. Důležitý je zkrátka výsledek. Jak říká sama Ilona Donátová: „Práce s ženským tělem a módou mě velmi baví. Každá žena je krásná, musí jen vědět jak prostřednictvím oblékání svou krásu a osobitost zvýraznit."

Ilona Donátová realizovala například velké autorské přehlídky v Bratislavě, v Národním divadle v Praze, kostýmy pro kalendáře Grandhotelu Evropa,(foto Robert Vano, Zuzana Mináčová), kostýmy pro Divadlo Pavla Trávníčka, hru ,,Manželské iluze" od Erica Asouse - premiéra v Národním divadle, kostýmy pro Janu Bouškovou, Naďu Konvalinkovou, Martu Richterovou, Olgu Feldekovou,...

 

 

Adresy prodejen:

Spálená 21, Praha 1 • Jiřího nám. 14, Poděbrady • 17. listopadu 154, Pardubice • Josefská 1, Brno • Rajská 10/A, Bratislava

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly