styl 2021


MOMAD METROPOLIS otvára náruč svetu 

0.jpg

Španielsky veľtrh módy MOMAD Metropolis patrí medzi stabilné veľtrhy strednej veľkosti, avšak tentokrát sme boli v Madride svedkami jeho dômyselnej postupnej expanzie. V tejto edícii oddelili organizátori konfekciu a doplnky od veľtrhu topánok a zamerali sa na nakupujúcich z celého sveta spolu s prítomnosťou zahraničných médií.

 

Takéto podmienky som ešte nezažila asi nikde, nadštandardne sa o nás starajú a vytvárajú veľmi priateľské prostredie na uzatváranie obchodov," hovorí nakupujúca z USA a pokračuje „ vnímam to ako rastovú stratégiu z ich strany a musím povedať, že dobrú." Ako dodáva, o rok príde veľmi rada znova. Obchodníčka z Holandska zas oceňuje logickejšie rozmiestnenie stánkov, ktoré tento rok spájajú do zhlukov,napríklad boho a etno štýlu, šperkárov, večerného oblečenia, búnd a kabátov alebo plážovej módy.

Viac než 14 tisíc návštevníkov malo možnosť vidieť v troch halách o 15 tisícoch m2prierez predovšetkým španielskou módou, ale aj vystavovateľov z Južnej Ameriky, Francúzska či Belgicka.MOMAD stavil nadátum, kedy sa súbežne konajú výstavy Intergift, Bisutex and MadridJoya, čím vytvorili najväčší módny veľtrh v južnej Európe. Organizátori predpokladajú, že na výstavách sa spoločne zúčastnilo okolo 3 tisíc vystavovateľov, z toho MOMAD prispel 441 stánkami,  a viac než 43 tisíc návštevníkov z 80 krajín sveta.

Sme tu už piaty rok a vidíme veľký posun," hovorí španielska vystavovateľka dámskej elegantnej módy. „Objednávky sa z roka na rok zväčšujú, i keď to pripisujeme aj naštartovaniu ekonomík." Taktiež sa nám priznala, že sa jej viac páčilo, keď bola konfekcia a obuv spojená na jednom veľtrhu. „Mám pocit, že sa to tak viac prepájalo a že stánky s obuvou pritiahli sekundárne nakupujúcich aj ku nám," vysvetľuje obchodníčka svoj postoj.

Tento rok sa veľtrhu MOMAD zúčastnili nakupujúci z 23 krajín, medzi inými aj z Talianska, Holandska, Chile, USA, Qataru, Saudskej Arábie, Ruska, Portugalska, Francúzska i Mexika.Organizátori teda skutočne vykročili správnou nohou za cieľom presadiť viac španielskej módy vo svete a sme zvedaví, aké výsledky prinesie veľtrh obuvi 4.-6. marca 2016.

 

Momad Madrid 52.jpg

 

 

Ela Dekánková, foto: Marek Dobrovič

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly