styl 2021


Dámske blúzky a košele na jeseň a zimu 2016/2017 

0.jpg

Aj keď sú košele či blúzky, ale aj tuniky a topy, neoddeliteľnou súčasťou súčasného dámskeho módneho vzhľadu, sú i samostatnou kategóriou, ktorú pozvoľna mení každá nová sezóna. Nemôžu byť úplne vytrhnuté z kontextu outfitu, často tvoria s ďalšími odevnými prvkami zámerný celok.

Aj tu hrajú vysokú hru použité materiály, ktoré sú odľahčené, tenké, často transparentné, alebo naopak kompaktné, ale vždy mäkké a ľahké, príjemné na telo. Košele boli historicky považované za bielizeň, dnes sú samostatným módnym prvkom, ale požiadavky na luxus pri ich nosení a údržbe stále stúpajú. Pre túto skupinu budú aktuálne kategórie "bez váhy", ako sú voály, batist, krep, jemné štruktúry a pokrčené kvality, ale aj hmotnejšie čipky, satény, košeľové plátna, jemné žerzeje, v prípade slávnostných typov aj ľahké tafty.
Ozdobnými a funkčnými prvkami budú rôzne objemné mašle pod krkom alebo žabó pri zapínacej lézii a aj tu sa objavia ako tvorivé prvky prehnane zvýraznené niektoré časti, ako sú manžety, goliere, rukávy. Celková silueta bude štíhla, niektoré typy z veľmi tenkých materiálov využijú objem bez váhy, aby sa s nimi pracovalo buď do voľného splývavého lemu, prípadne sa objem presunie do spodného dielu oblečenia, či už to sú nohavice s rôzne vypracovanou pásovou líniou alebo sukne.
Blúzky majú skôr dámsky charakter, športový výraz získajú v takmer klasických strihoch  pánskych košieľ, kde bude častým vzorovým prvkom prúžok a káro a pre zimnú sezónu aj bavlnené plátna či keper (skrátka novodobá modifikácie niekdajších "flaneliek"). Iným typom budú subtílne blúzky z veľmi jemných bavlnených alebo viskózových plátien s mini goliermi, légou, sámikmi, naberaním a takmer balónikovými rukávmi. Túto retro romantiku podčiarknu aj drobnučké motívy geometrických, ale častejšie kvetinových motívov a kravatových vzorov. Vypaľované vzory (devore), budú tvoriť nenápadné ozdobné priesvity. Topy a tuniky budú vytvorené aj z jemných úpletov, kde nájdu svoje uplatnenie efektné priadze rustikálneho alebo lesklého vzhľadu, prúžkovania a drobné žakárové variácie.
Farebná škála tejto kategórie bude široká, biela je často favoritom pre svoj odkaz čistoty, ale nechýbajú jemné pastelové tóny, čierna a svetlé neutrály či živé tóny. Mnohé z farieb získajú nezvyčajné odtiene vďaka priesvitom a transparentnosti. Satény svojím vysokým leskom a kompaktnou štruktúrou zvýraznia živé farby. Čipky podčiarknu ženskosť a dá sa s nimi pracovať aj ozdobným spôsobom ako so vsadkami.

The2ndSkinRoberto TorrettaJuana Martin_8.jpgUlises MeridaTeresa HelbigTeresa HelbigVarelaTeresa HelbigMoises NietoJuana MartinJorge VazquezIonFizIonFizAnna LockingDevota Y Lomba

Jč, Foto: MBFW Madrid/Image.net

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly