Expo riva 2020


Český ATOK má nového prezidenta 

Portret Jiri Grund.jpg

V Liberci sa dňa 25.11.2016 konalo Valné zhromaždenie Asociace  textilního, oděvního a kožedělného průmyslu ČR, na ktorom bol zvolený nový prezident tejto organizácie. Na tejto pozícii nahradil Ing.  Josefa Nováka známy podnikateľ Jiří Grund ml. Viceprezidentami sa stali Ing. Petr Moravec zo Silk & Progress spol. s. r.o  a Ing. Otakar Petráček z firmy  MILETA, a.s.       

Vo svojom príhovore Jiří Grund povedal: „Musím otevřeně říci, že rozhodování, zda nominaci přijmout či nikoli, nebyla vzhledem k pracovním povinnostem vůbec snadná. Nakonec jsem se rozhodl pomoci odvětví, ve kterém moje rodina pracuje již po mnoho generací a je pro mne srdeční záležitostí. Prezidenství v ATOK navíc přebírám v době, kdy byla zpracována strategie odvětví na příští léta, za což si mimo jiné zaslouží poděkování minulé vedení v čele s prezidentem ing. Josefem Novákem.  Úkolem mým i celého správního výboru bude tuto strategii v příštím roce aktualizovat, tak aby odpovídala aktuální situaci".

Pri tejto príležitosti nám pán Jiří Grund poskytol rozhovor.

S akými víziami vstupujete do čela ATOKu?

Rád bych navázal na dlouhodobou strategii našeho odvětví, která spočívá mimo jiné v diverzifikaci trhů hledáním odbytišť v zemích mimo Evropskou unii. Zvláště perspektivní vidíme pro české textilní výrobky trhy v Asii s Čínou v čele a potom Spojené státy. Nově bych rád pomohl členským firmám s automatizací výroby a zaváděním průmyslu 4.0 do jejich výrob.

 

V členstve nastali malé zmeny. Majú vplyv na odborné zastúpenie ATOKu?

Z těch déle sloužících členů odešel Ing. Heřmanský, jinak všichni ostatní zkušení zůstali, takže se neobávám, že by nám zkušenost chyběla. Konec konců i já sám jako nejmladší člen správního výboru jsem již 25 let v textilním oboru.

 

Čo v súčasnosti považujete za najväčšie prednosti a nedostatky textilného a odevného priemyslu v ČR?

Myslím, že stále těžíme z relativně levné pracovní síly a těžko budeme čelit konkurenci na pracovním trhu o dobré lidi, když jim nenabídneme odpovídající ohodnocení. To ale bude znamenat výrazné zvýšení produktivity práce a to nepůjde bez investic do automatizace výroby.

 

Ako sa štrukturalizuje skladba firiem v TOP?

Naši členové pokrývají celé spektrum textilní výroby. Nemyslím si, že nějaká technologie nebo obor dominuje.

 

Na Slovensku už dávnejšie zanikol ATOP - je možné, že by ste sa otvorili aj slovenským podnikateľským subjektom, možno aj v obmedzenej forme, pri ktorej by využívali aspoň čiastočnú podporu?  

Jistě se nebráníme firmám ze Slovenska. Určitě jim máme co nabídnout, neboť legislativa ohledně textilní standartů je stejně celoevropská.

 

Jiri Grund

Jiří Grund mladší (43) sa narodil v roku 1973. Je absolventom britskej Open University. Už ako gymnazista sa aj s bratom Jánom pomaly zaúčal do chodu firmy, ktorú založil jeho otec Jiří Grund st., ktorý bol aj predsedom Asociácie exportérov ČR. V roku 2010 prevzal Grund ml. riadenie rodinnej firmy, ktorá vyrába kúpeľňové predložky a exportuje ich do viac ako 40 krajín sveta.

 

Motto Jiřího Grunda ml. K nalezení vnitřního klidu a potřebného odstupu od každodenního stresu mi pomáhá buddhismus. Stejně jako jeho Svatost Dalajláma očekávám to nejlepší, připraven jsem na to nejhorší".

 

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly