styl 2021


Plavky a plážové oblečenie na leto 2018 

19.jpg

Súčasné leto je stále v plnom prúde, ale pomaly nastáva čas  na prípravu nového módneho obdobia. Plavky a príslušné oblečenie k vode a na pláž sa musia čas od času  obnoviť. I v tejto, zdanlivo nevýznamnej ale komerčne zaujímavej oblasti dochádza k významným zmenám v niekoľkých bodoch.

 

Materiály - prechádzajú radom inovačných procesov a ich konštrukcia v spojení s vláknitými vstupmi vytvára dokonalý základ pre formu a ďalšie estetické nadstavby. Inovácia v technike a technológiách prináša vysoko elastické typy pletenín s dokonalou pružnou vláknovou zložkou, zdokonalená štruktúra neumožňuje usadzovanie morského piesku, ktorý samovoľne odpadá, kombinácia vlákien a spojovacích štruktúr umožňuje rýchle schnutie a modernú ochranu proti UV žiareniu.
Formy - s použitím sofistikovaných materiálov, pokročilých pletiarskych a konfekčných technológií sa objavujú neobvyklé možnosti tvarovania plaviek s takmer ergonomickou presnosťou a podpornými prvkami, ktoré zaručujú komfort pri používaní, ale hlavne pri pohybe.
Estetika-podlieha čiastočne módnym trendom a ide ruka v ruke s technologickými možnosťami.
Typy- aktuálna bude celá škála klasických, viac či menej dekoltovaných jednodielnych typov v športovom charaktere alebo s výrazným, takmer spoločenským charakterom, dvojdielne úsporné bikiny i typy s vyšším stupňom zakrytia, tankiny, milosrdné košieľkové typy a v súčasnej dobe aj "buryny" s odvolaním na arabský svet.
Dekory a štruktúry- hladké a lesklé typy sa menia s výraznými štruktúrami a potlačami s hladkými alebo blokovo zostavenými plochami a pásikmi. Doplnky vo forme retiazok, korálikov alebo iných ozdôb budú prírodnou nadstavbou ozdobných typov.
Parea, šatky a plážové šaty- budú prirodzeným kompletom s plavkami vďaka farbe, vzorom alebo inému spojovaciemu prvku. Budú pochopiteľne z bavlnených alebo viskózových voálov, alebo z indického plátna.

Trendy plaviek a plážového oblečenia budú mať obdobnú trendovú líniu ako bielizeň a sú zoskupené do štyroch tematických skupín: kreativita, kovový lesk, dizajnová dômyselnosť, unikátna kolekcia.

 

Foto: Mode City, Le Salon International de la Lingerie et du Swimwear

 

1.jpg

Banana Moon

2.jpg

Caffe

3.jpg

Calarena

4.jpg

Cardo

6.jpg5.jpg

  Contours by Coco Reef

8.jpg7.jpg

Entreaguas

9.jpg

LOU

21.jpg20.jpg19.jpg18.jpg16.jpg15.jpg14.jpg13.jpg12.jpg11.jpg10.jpg

 

 

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly