Flash


Texprocess predstaví vo Frankfurte novinky zo sveta spracovania textilu 

0.jpg

Širokú škálu technológií na spracovanie textilu ponúka veľtrh Texprocess. V dňoch 14. - 17. mája 2019 ponúkne v nemeckom Frankfurte nad Mohanom nepreberné množstvo strojov, informácií a metód na spracovanie textilných a pružných materiálov. To všetko pod jednou strechou nájdu zástupcovia módneho a odevného priemyslu a výrobcovia čalúneného nábytku a spracovatelia textílií.

 

 

Nadchádzajúci ročník veľtrhu Texprocess ide pochopiteľne ešte ďalej ako ročník predchádzajúci. Svet hovorí o priemysle 4.0, veľtrh Texprocess o Impacte 4.0. Návštevníci sa tu zoznámia s impozantnou škálou technológií, ktoré majú kľúčový vplyv na postupy výroby a spracovanie textílií. Treba podotknúť, že práve tieto technológie sa budú v budúcnosti čoraz viac presadzovať. Celý rad z nich sa predstaví v segmente spracovania textilu. Konkrétne od návrhu až po strihy, strihanie materiálov, výrobu, zdobenie, digitálnu textilnú tlač, úpravu povrchových vlastností až po finálnu úpravu, textilnú logistiku a následnú recykláciu textilu. Medzi vystavovateľmi budú poprední nemeckí a medzinárodní predstavitelia sektoru. Príkladom sú firmy Amann, Brother, Dürkopp Alder, Human Solutions, Juki Central Europe a po krátkej odmlke sa na veľtrhu znova predstaví spoločnosť Sunstar.

Šesť firiem pôsobiacich v niekoľkých oblastiach predstaví zastrešujúcu koncepciu „Svet digitálnej módy". Spoločne ukážu, ako možno ich produkty integrovať a kombinovať v rôznych technologických postupoch v rámci hodnotového reťazca, čím sa digitalizovaný výrobný proces stane živým zážitkom. Tento jedinečný zážitok bude možno vidieť  v hale 4.0.

V centre svetového diania je téma udržateľnosti veľmi aktuálna. Táto aktuálnosť sa prenesie aj do centrálnych tém veľtrhu Techtextil a Texprocess. Udržateľnosť sa ako samostatná a významná problematika predstaví na tomto veľtrhu prvýkrát a stane sa súčasťou stratégie vystavovateľov. Na udržateľnosť nadväzuje ocenenie Techtextil a Texprocess Innovation Awards. Táto cena sa udeľuje firmám, ktoré sa zameriavajú na udržateľné textilné inovácie a unikátne spracovateľské postupy. Súčasťou veľtrhu Texprocess bude veľtržné fórum s tematickým blokom venovaným výlučne udržateľnosti v textilnom a módnom priemysle, to celé ako doplnok ku konferencii Fashionsustain, usporiadanej na tému udržateľných textilných inovácií.

Zaujímavá bude okrem iného hala 4.1, v ktorej vystavovatelia predstavia digitalizovanú mikrotovárňu s jednou výrobnou linkou na oblečenie, jednou linkou na obuv a jednou na spracovanie technických textílií. Okrem toho sa môžete tešiť na prezentáciu prípravy výroby textilných produktov, dokončovacie práce, logistiku v textilnom priemysle či na samotných dodávateľov šijacích riešení.

Nenechajte si ujsť sprievodný program veľtrhu Texprocess, ktorý ponúkne fórum veľtrhu s prednáškami odborníkov na aktuálne témy v segmente textilných technológií. Vôbec prvýkrát sa tu predstaví sekcia Fashionsustain Berlin, ktorú prevzali z konferencie berlínskeho týždňa módy. Sekcia " IT @ Texprocess" prinesie návštevníkom nové IT riešenia pre odevný priemysel či software s ním spojený.

 

Viac informácií o veľtrhu nájdete na oficiálnych webových stránkach texprocess.messefrankfurt.com.

2.jpg1.jpg

Anna Roubiková, Foto: Messe Frankfurt Exhibition GmbH, Pietro Sutera

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly