Flash


Brněnské výstaviště se už strojí do gala, v srpnu bude patřit módě 

01111.jpg

Poslední srpnový víkend by si v kalendáři měli označit majitelé butiků i e-shopů, kteří se chtějí už v předstihu seznámit s módními trendy a kolekcemi pro příští jaro a léto. 54. mezinárodní veletrhy módy STYL a KABO v Brně potrvají od 24. do 26. srpna a vystavovatelé přivezou novinky více než 500 značek oděvů, prádla, obuvi i kožené galanterie z 20 zemí světa.

 

 

Plisé se slovensky řekne Jankiv Siblings

Úplně poprvé se návštěvníci seznámí třeba se slovenskou oděvní značkou Jankiv Siblings, která se specializuje na design a výrobu plisovaných oděvů. Značku před dvěma lety založili bratr a sestra, kteří se nadchli technologií plisování, sami navrhují originální dámské a dětské oblečení a také ho vlastnoručně plisují. Veškerá výroba probíhá na Slovensku a výsledné designérské kousky si oblíbily majitelky v několika zemích včetně Itálie, Francie nebo USA.

Jankiv Siblings je jedním z mnoha překvapení, které pro návštěvníky chystá srpnový veletrh STYL. V pavilonu P se chystá široká nabídka dámské, pánské a dětské konfekce, volnočasové módy, prádla a plavek, doplňků i bižuterie. Z domácích renomovaných firem vystavují třeba specialista na klobouky a jiné pokrývky hlavy Karpet nebo výrobci dámských oděvů Sophia Bohemia a Jopess fashion. Na český trh míří maďarská značka dámského spodního prádla, nočního prádla a plavek Poppy a po několika letech se na brněnský veletrh vrací známý slovenský výrobce prádla a dámské módy Favab. Pozornost si určitě zaslouží holandská značka dámské módy Geisha nebo italská značka ležérní mladé módy Devergo.

 

Za přírodními materiály do Austrálie

V sekci autorské tvorby a originální malosériové výroby DESIGN STREET se představí další nepřehlédnutelná značka. Příběh dámské módy Saffrine se pojí s vášní pro cestování, poznáváním nových kultur a také s respektem k přírodě. Butikovou značku Saffrine založil australský profesionální fotograf, je inspirovaná různými kulturami a zaujme fotografickými potisky. Jde o etickou módu, která pracuje s přírodními materiály jako hedvábí, bambus, organická bavlna nebo kašmír a ve výrobě sází na řemeslnou kvalitu. Značka Saffrine je součástí sílícího proudu, který volá po udržitelné módě a ekologickém přístupu k oblékání. Respekt k přírodě na veletrhu STYL zdůrazňuje nový obor ORGANIC/VEGAN, který zahrnuje oděvy a prádlo pro dospělé i děti z ekologických materiálů (bio bavlna, len, hedvábí, vlna, konopí, bambus a vlna). Navíc zde bude prostor i pro zbytkovou metráž.

 

Obchodníci s obuví a koženou galanterií opět zamíří do pavilonu F, kde je čekají nové kolekce vystavovatelů zvučných jmen. Nechybí mezi nimi Caprice, Gabor, Jana shoes, Konsorcium T+M, Marco Tozzi, S.Oliver, Wortmann a další. Široká bude nabídka dětské obuvi, kterou přivezou například firmy CatwalkVertrieb, DDstep, HP Čechtín, IMAC, JONAP, Legero, Drago Style, Obutex ČR, Pegres obuv a Salamander. A také veletrh KABO se rozroste o obor VEGANSKÁ OBUV (veganská kůže, eco-mikrovlákna apod.).

 

Veletrhy proškolí vaše prodavače

Doprovodný program veletrhů STYL a KABO tentokrát cílí na odborný personál prodejen. O víkendu mohou vždy ve stejný čas navštívit unikátní profesionální přednášky plné know-how, které zlepší jejich prodejní dovednosti. Například v pavilonu P na téma „Jak sestavit prodejní kolekci" se specialistkou na prodejní strategii z firmy Fashion Planet. V pavilonu F to bude miniškolení na téma „Jak prodávat doplňkový sortiment", jehož partnerem je firma Torumia. Odborné přednášky jsou stejně jako vstup na veletrhy pro členy Klubu návštěvníků STYL a KABO a jejich doprovod zdarma. Pokud klubovou kartu ještě nemáte a podnikáte nebo pracujete v oboru textilního, oděvního, obuvnického a kožedělného průmyslu, můžete o ni požádat. Informace najdete na webových stránkách veletrhů.

Kdo z návštěvníků se těší na módní přehlídky, opět nebude zklamán. Každý veletržní den se na mole v pavilonu P uskuteční hned čtyři přehlídky jak dámské a pánské konfekce, tak kolekcí oděvních návrhářů. Střídat se budou dvě různé přehlídky, takže každý den proběhne dvakrát STYL SHOW I a dvakrát STYL SHOW II.

Součástí veletržního programu budou také dva slavnostní ceremoniály, které se odehrají v prostoru KABO LOUNGE v pavilonu F.  V sobotu zde úspěšní výrobci převezmou ocenění Česká kvalita a Žirafa - zdravotně nezávadná dětská obuv. V neděli pak budou oficiálně vyhlášeni a odměněni vítězové 13. ročníku soutěže mladých designérů obuvi a kožené galanterie o Cenu Nadace Jana Pivečky.

 

Únorové veletrhy čeká proměna

Český a slovenský trh s módou se mění, zahýbal s ním vstup nových velkých hráčů a neustále roste význam internetových prodejců. Proto se změny nevyhnou ani tradičním veletrhům módy, které se v Brně pořádají již od roku 1993. Pořadatelé pracují na přípravě nové koncepce, která reflektuje měnící se situaci na domácím trhu. Nová podoba STYL a KABO se chystá už na únor 2020, těšte se!

 

Více informací najdete na www.bvv.cz/styl-kabo.

laura-manuela-sanchez-sanz-jgz_2585-edit-n2.jpgavenir-jana-koperova-jgz_2717-edit-n2.jpgART_2245.JPG1.JPG0.JPG

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly