Expo riva 2020


Kulturní večer s módní přehlídkou 

foto Pakistan 0.jpg

V prostorách pražského paláce Žofína, na Slovanském ostrově, uspořádalo, 19. srpna, Velvyslanectví Pákistánské islámské republiky v Praze slavnostní večer s názvem Mango and Food Festival and Cultural Evening (Fashion Show).

 

Tento večer byl nejen ukázkou pákistánské kultury a módy, ale také příležitostí pro hosty vynést národní oděv, jenž zvláště v ženském podání je nádherný, nejen barevně, ale i z pohledu materiálu. Hosté si mohli vybrat ze tří typů doporučených dresscode, a to buď Black tie, Black suit nebo Nationaldress.

V průběhu slavnostního večera promluvil, dnes už bývalý velvyslanec Páksitánské islámské republiky, Dr. Israr Hussain, jehož to byl rozlučkový event, protože mu končilo funkční období. V rámci kulturního programu představili svoji módní tvorbu designéři SAMSARA BY KHADIJA BATOOL, MOHYUDDIN ABBASI, ZARA SHAHJAHAN. Jejich tvorba má mnoho společného, nebojí se barev, výrazných nití a zajímavých detailů, je na ní vidět odraz pákistánské kultury, decentně pojatá ženskost odrážející se ve střizích modelů.

Hosty čekal u stolu, kam byli posazeni, sladký dárek v podobě manga. Pákistán je 4. největším producentem manga na světě. Pěstuje se zde více než 200 odrůd, z nichž k nejslavnějším patří Chaunsa, Sindhri, Langra, Dusehri, GulabKhas a další.

 

Velvyslanec Dr. Israr Hussain a jeho manželka paní Dr. Rubina Israr

 

sf, foto: archiv Velvyslanectví Pákistánské islámské republiky v Praze

 

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly