Expo riva 2020


STYL-KABO přivítá úplně nové firmy 

0.jpg

Mezinárodní veletrhy STYL a KABO se mohou pochlubit skutečně dlouholetou tradicí. V únoru roku 2020 se na brněnském výstavišti koná již jejich 55. ročník a pamětníci jistě potvrdí, že si za dobu své existence udržely prestiž kontraktačních veletrhů, primárně zaměřených na B2B. Ale protože i veletrhy módy stejně jako móda samotná musejí jít neustále s dobou, přinášejí letos mnoho inovací. I díky nim se na únorové veletrhy přihlásily desítky zcela nových firem.

 

Na veletrhu STYL budou nejnovější kolekce prezentovat společnosti jako Anfen, Anytra, Axel, AXEL ACCESSSORIES, CASAMODA, Coll Fashion, Hegler Fashion, HELLAS STAR, H Perab, H&D, JOPESS, Karpet, Lamido, PM - styl, Texart či UAB City Classic. Na mezinárodním veletrhu módy budou zastoupeny i známé slovenské značky, společnosti a instituce. Hlavní město - Bratislavu, bude reprezentovat Slovenská obchodná a priemyselná komora - Trenčianska regionálna komora, dále Časopis Móda Revue a firmy FAVAB s.r.o a MAG móda Plus. Z Ružomberku přijede do Brna vystavovat Bianka Dzurišová STYL collection, ze Svitu společnost INTIMO s.r.o., z Ilavy firma OMEGA - Vladimír Kartuš. Ze Skalitého se účastní Veronika Moda s.r.o. a z Dunajské Stredy  rose for rose s.r.o.

 

500 značek a 18 zemí

Na únorových veletrzích STYL KABO v Brně se bude prezentovat až 500 módních značek a to z celkem 18 zemí světa!  Bude zde více než 50 českých a téměř 30 zahraničních výrobců, což společně tvoří 40% z vystavujících firem! Na mezinárodní veletrh módy STYL dorazí vystavovatelé ze 14 zemí. „Máme asi 17 úplně nových vystavovatelů na Kabu a 27 na Stylu, převážně se jedná tedy o zahraniční firmy, ale vrátili se i někteří tradiční čeští vystavovatelé," uvedla ředitelka projektu, Gabriela Císařová. Uspořádání vystavovatelů v hale bude v letošním roce zcela nové, z původních expozic nezůstal kámen na kameni. U obou veletrhů je mírně upravena i branžová struktura.

 

Nová témata programu aneb „Přivítejte změnu"

Kromě prezentací vystavovatelů čeká návštěvníky tradiční doprovodný program, do kterého se zapojí řada nových partnerů a odborníků z textilní a obuvnické branže. Mezi top téma veletrhů STYL a KABO budou patřit „TRENDY 2020 aneb Přivítejte změnu", které otevřou citlivé otázky hledání nových hodnot v oděvním průmyslu, po uvědomění si jeho skutečných dopadů na naši planetu. Přednášet ji bude Ellen Haeser z Holandska. Kamila Boudová, která učí udržitelnou módu na vysokých školách v Paříži a v Čechách pravidelně pořádá SLOU DAYS, představí princip cirkulární ekonomiky v přednášce „Cirkulární fashion systém - budoucnost módního průmyslu". 

 

Módní show, soutěže i studentská tvorba

K veletrhům neodmyslitelně patří módní přehlídky. Módní show se budou konat v témže pavilonu jako oba veletrhy. Během dvou dnů se v nich vystřídají kolekce např. těchto značek: ATELIER DONÁT, ESTELL COLECTION, JADISE, NICOLA, K.eva, LEVEL-PRO a Iveta Řádková, MODĚVA, SANU BABU nebo TRAMONTANA. Na veletrzích budou také vyhlášeny výsledky a předána ocenění v soutěži „Žirafa" - zdravotně nezávadná dětská obuv" a dále „Osobnost roku 2019 v textilním a obuvnickém průmyslu".  

 

V doprovodném programu nebudou chybět trendové kolekce vystavovatelů na rok 2020 TREND FORUM, kde se představí zejména dámská a dětská móda, kožená galanterie a doplňky. Zajímavou součástí bude WORKSHOP BIJOUX, kreativní tvoření s firmou MORAVIAFLOR s. r. o., výrobcem květinových dekorací. Ukázky z tvorby studentů odborných škol - SUPŠ Uherské Hradiště a Ateliér designu obuvi FMK UTB Zlín budou pak pro všechny velkou inspirací.

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly