styl 2021


Detská móda na jeseň a zimu 2020/2021 

Velveteen

Súčasťou našich skúseností a presvedčenia sa v posledných rokoch stal fakt, že deti a mladú generáciu považujeme za vyspelejšie a o poriadny krok vpredu v porovnaní s rovesníkmi z minulosti. Vidieť a cítiť to na všetkých stranách. Dotýka sa to i obliekania, ktoré už nie je len nevyhnutnosťou (v jeho voľbe ovplyvnenou rodičmi), ale aj vášňou podmienenou osobným štýlom, záľubami, názormi a postojom. Presne takto sa chcú prezentovať kolekcie odevov a doplnkov pre deti, určené na chladnejšie mesiace na prelome tohto a budúceho roku, v ktorých sa vo veľkej miere prejaví osobnosť malých jedincov a ich záujem o okolie.                                                                                  

 

Prevažovať bude univerzálne oblečenie vhodné na všestranné využitie. Detský outfit sa zosúladí s dobou a reprezentovať bude rozhodnú a extrovertnú mladú generáciu. Dekorácie a grafika sa nechajú inšpirovať aktuálnymi globálnymi a etickými témami, alternovanými objavmi a futurizmom. Silným výrazovým prostriedkom sa stanú farby a vzory, ktoré dopomôžu oživiť nostalgické a chladné mesiace. Objaví sa aj klasický čierno-biely variant, seversky inšpirované teplé a prašné tóny a tiež modrá do školy, na hru a na relax. Skutočný obraz reality bude odzrkadľovať dizajn zachytávajúci atmosféru mesta.    

                                   

Každodenná elegancia v novej detskej verzii 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Obliecť sa naozaj štýlovo bude leitmotívom nastávajúcej jesene a zimy a prejaví sa hneď v početných verziách. Vintage prvky a vzhľad prefíkaného figliara v šortkách, podkolienkach a s nadrozmernou baretkou prinavrátia tridsiate roky. Urodzenejšie budú vyznievať odevy z hladkého zamatu lemované čipkou a pumpkami. Aj dievčatá si zvolia retro štýl, a to v podobe tartanových blúzok a šiat s početnými háčkovanými aplikáciami. Viac mestský charakter, aj keď v pomernej sofistikovanej verzii, budú predstavovať formálnejšie odevy pre chlapcov so športovými strihmi a tepláky s jemným chic tónom. Pre opačné pohlavie budú určené pleteniny zo vzácnych vlákien, personalizované ručnými výšivkami a kvetinovými žakármi. Objemné pulóvre využité ako šaty sa odvolajú na typickú zimnú krajinu v horách. Živosť a dynamickosť budú predstavovať populárne mikiny, ktoré sa v prípade dievčat zjemnia zásluhou aplikácií napríklad z tylu. Eleganciu si doprajú aj doplnky ako vintage školské tašky, traky, motýliky, kabelky, golieriky, lakované topánočky a klobúčiky.

 

Extravagancia na zábavu     

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Šaty na mimoriadne príležitosti sa nevyhnú nadmernej pozornosti. Budú jasne dokumentovať, že spoločenský outfit chce v každom prípade zaujať. K tomu dopomôžu nadrozmerné mašle, balónové a viacvrstvové sukne, flitre, lamé tkaniny, šifónové rukávy a mohutné opasky. Istou injekciou na navodenie sebadôvery pre malé ženy bude voľba línií a tvarov, predstavujúcich ozajstnú architektúru v podobe geometrie v nezvyčajných rozmeroch alebo jednoduchých tuník. Nebude chýbať ani istá dávka irónie. V rytme rocku sa ponesú šaty v ekologickej koži v odtieňoch čiernej, ohnivo červenej a vojenskej zelenej, ktoré skompletizujú vzhľad dievčat z mesta. Na dekorácie bude použitý štras a k vyhľadávaným doplnkom sa zaradia kožušinové kabelky.         

 

Oblečenie pre mladých bádateľov

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Funkčné a pohodlné oblečenie, vhodné na objavovanie sveta, sa navonok bude niesť v znamení využitia inovatívnych a technických materiálov, prepožičaných z lyžovania. Ich dominantami budú termoregulačné vlastnosti, nepremokavosť a odolnosť proti vetru. Páperové vetrovky, parky a kabátiky zaručia maximálne pohodlie pri využití v mestách alebo v otvorenej prírode. Nepodcenia ani štýl a doprajú si detaily, ako ergonomickú kapucňu a totálnu ochranu zásluhou zabudovaných šošoviek, čo určite stimuluje fantáziu nejedného ich nositeľa.          

 

Efekt "pod perinou" aj mimo detskej izby          

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      I keď sa bude zdať, že pôjde o pyžamo, nebude to tak. V skutočnosti sa vyprofiluje na tak príťažlivý kus odevu, že bude škoda využiť ho iba na spanie. Aj pre najmenších sa objaví takzvané loungewear - pohodlné oblečenie na doma, v mnohých sofistikovaných variáciách. Chlapcom budú určené elegantné župany a pyžamá pripomínajúce princov. Romantické nočné košele potešia dievčatá tým, že sa budú podobať tým maminým. Pre najmenších budú k dispozícii ružové a béžové dupačky, svetríky v štýle kimona a na doplnenie vzhľadu napríklad i papučky.   

 

 

Užšie prepojenie detí s prírodou cez ekologické vlákna a recyklované tkaniny

 

Zvyšujúca sa pozornosť a citlivosť vo vzťahu k životnému prostrediu, ktorú prejavujú módne značky, naozaj prekvapuje najmä v neustálom objavovaní a skúmaní nových vlákien. A tak sa popri organickej bavlne a recyklovanej vlne, stretneme i s materiálmi z buku, bambù, eukalyptusu, či recyklovaného pet. Avšak nevyhnutnosť uchrániť už dosť oslabený ekosystém našej planéty siaha oveľa ďalej a nesúvisí iba s materiálmi. K prírode sa budú utiekať i farby a potlače v čoraz  reálnejšej podobe. Zobrazia zvieratá ohrozené vyhynutím alebo neskrotných členov prírody: polárnych medveďov, veveričky, sovy, líšky, tchory a divé kačky. Táto oddanosť prírode sa vynasnaží byť i v šatníku tou najlepšou školou pre malých.                                                                                                                                     

 

Dizajn ako pomocník mamy a otca vo výchove


Predmety, ktoré obývajú detský svet, či už v domácnosti, v škole alebo na ihrisku, nachádzajú novú syntézu medzi vzhľadom a praktickosťou. Ich spoločným zámerom je uľahčiť každodenný život. A tak sa objavujú v širokom zábere meniace sa a podnetné nápady revolučného charakteru, ktoré sú pozorné voči životnému prostrediu. Z ruksakov sa stanú hračky, klobúčiky sa budú dať prevrátiť a zmeniť úplne svoj vzhľad a obrúsky na prestieranie budú mať zakomponované tanieriky, ktoré sa tak vyhnú pádom na zem.

Sprac. MOK, FOTO: PITTI IMMAGINE BIMBO

VelveteenPiccola LudoPiccola LudoPiccola LudoPiccola LudoNupkeetNupkeet11.JPGInfantium VictoriaInfantium VictoriaDonsje AmsterdamDonsje AmsterdamCera una voltaAlitsaAmelie et SophieVelveteenmia Bu Milano

 

ATOK

Výstavy a veľtrhy

Termíny výstav a veľtrhov v najbližšom období si môžete pozrieť TU.

dolly